Новини культури. 26 березня. Відео. Фільм естонського режисера Мар’яни Каат «Шахта № 8» був заборонений до показу на фестивалі документального кіно в Києві з ініціативи українського співпродюсера Олени Фетісової.

"Шахта № 8", кадр з фільму

Про це повідомляє блогер frankensstein на ЖЖ, інформує Сегодня.

Фільм, знятий в 2008-2010 роках в місті Сніжне Донецької області, розповідає про дитячу працю в нелегальних шахтах Донбасу. Головний герой кінострічки – підліток з неблагополучної родини, що змушений йти в шахту, щоб прогодувати сестер.

«Стрічку Мар’яни Каат зняли з показу на фестивалі всього за кілька годин до презентації. Український співпродюсер фільму Олена Фетісова раптово назвала своє ж кіно “постановочним і невідповідним до жанру”. Такий хід виглядає досить дивним, оскільки раніше нічого подібного Фетісова не заявляла, і навпаки, будучи продюсером, мала намір поширювати фільм в Україні.

Схоже, “Шахта № 8”, яка виставляє в непривабливому світлі чиновників Донецького регіону, що закривають очі на дитячу працю і розгул вугільної мафії, викликала несхвалення у нинішнього донецького керівництва країни, і воно доклало всіх зусиль, щоб правильно простимулювати Фетісову», – пише блогер.

За його словами, естонка Мар’яна Каат була шокована тим, що трапилося. Дії Фетісової вона прямо називає політичним замовленням. «Фільм, в силу політичної ситуації в Україні, складно поширювати. Моя мета – показ зараз, індивідуальний показ поза фестивалем, щоб люди винесли самі свої рішення, що цей фільм собою являє, тому що ті звинувачення, які я отримала сьогодні, несподівані для мене, вони просто образливі», – сказала вона.

«Мар’яні Каат вдалося показати фільм в Україні поза конкурсом, однак говорити про прокат після демаршу української сторони неможливо. Фільм, що демонструвався на фестивалях в 30 країнах світу, налякав українських чиновників, оскільки у всіх фарбах ілюструє наслідки їх руйнівної діяльності.

У фільмі Мар’яни Каат показаний не той Донбас, який “всіх годує”, а той, який давно вже поставила на коліна злочинне угруповання, що складається з продажної радянської партноменклатури і кримінальників. І нинішнє керівництво України, що запрацювало перший капітал на розграбуванні колись найбагатшого регіону, не хоче, щоб такий Донбас показували в кіно», – пише блогер.

З ініціативи Олени Фетісової фільм вже одного разу був видалений з ютуба, однак тепер доступний знову. Але блогер знову виклав копію фільму в мережі.

ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.