Новини культури. 11 березня. Міністерство культури України відкликало прокатну ліцензію у російського фільму “Август. Восьмого”, поставленого Джаніка Файзієва.

Кадр з фільму "Август. Восьмого"

Рішення про заборону прокату картини на території України було прийнято після того, як в Міністерство культури звернулися громадська організація “Свобода” і грузинська діаспора. Представники “Свободи”, зокрема, стверджують, що картина Файзієва розпалює міжнаціональну ворожнечу.

Події фільму “Август. Восьмого” розгортаються в 2008 році на тлі збройного конфлікту в Осетії. Головна героїня стрічки – москвичка Ксенія, якій доводиться відправитися в зону бойових дій, щоб розшукати сина. Ксенію зіграла актриса Світлана Іванова. Також у фільмі зайняті Максим Матвєєв, Єгор Бероєв, Артем Фадєєв і Володимир Вдовиченков. Останній грає президента Росії, який після досить тривалих дебатів вирішує завдати у відповідь удар по грузинським збройним силам, що розв’язав конфлікт.

Фільм “Август. Восьмого” вийшов в широкий прокат в Росії 23 лютого 2012 року (офіційна прем’єра картини відбулася 21 лютого). За результатами першого уїк-енду картина зайняла друге місце, зібравши за вихідні 4,79 мільйона доларів США.

Примітно, що за кілька днів до російської прем’єри “Августа. Восьмого” в пресі з’явилися повідомлення про те, що картину Файзієва відмовилися показувати в Баку. В якості причини відмови від прокату вказувалися “неоднозначна реакція в азербайджанському суспільстві і заклопотаність в грузинському”.

ВІДЕО
Трейлер до “Август. Восьмого”

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.