Новини України. 1 березня. Пропозиція обкласти доходи бездітних українців підвищеним податком на доходи образить багатьох українців.

немовля, мама
Громадян потрібно не примушувати, а стимулювати

Таку думку висловила директор фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекєшкіна.

“Одні просто не можуть мати дітей через стан здоров’я, інші нібито готові, але у них немає фінансової можливості, так у них ще будуть додатково гроші відбирати”, – дивується Бекєшкіна логіці ініціаторів законопроекту.

“Якщо комусь хочеться виправити демографічну ситуацію шляхом примусу, з цього нічого не вийде. Людей потрібно не примушувати, а стимулювати. Зокрема, створенням людських умов життя, забезпеченням молодих сімей житлом”, – вважає директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна.

Утім, навіть якщо б у законопроекті зробили б поблажку для безплідних, це все одно суперечило б чинному законодавству, вважає Людмила Шангіна.

“Багато людей не можуть мати дітей через хвороби. Якщо людина буде змушена це доводити і приносити чиновнику довідки інтимного медичного характеру, це буде порушення закону про персональні дані”, – зазначає експерт.

Крім того, спроба ввести цей податок, запевняє Шангіна, суперечить Конституції України, Загальній декларації прав людини і громадянина та іншим документам, тому що це – втручання у особисте життя.

“Рішення мати сім’ю чи не мати, мати дітей чи ні – це приватне життя громадянина країни, на яке він має право. І держава не повинна це право порушувати”, – зазначає експерт.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.