Новини України. 24 березня. Депутати взялися за сигарети: вчора в парламенті створили групу «Україна без куріння», куди увійшли 69 нардепів.

Остання ініціатива ВР - взагалі заборонити курити в ресторанах

Про це повідомляє Сегодня.

«Нас привітала ВООЗ, прийшло навіть привітання з Британського парламенту, там аналогічна група налічує 29 осіб. Наша група – найбільша серед європейських парламентів. Ми сприяли тому, щоб заборонили рекламу тютюну, будемо домагатися прийняття закону, який забороняє палити в громадських місцях – навіть на балконах, якщо поруч є сусідні балкони. До речі, один з наших депутатів, що курить, перейшов на електронну сигарету і збирається кинути палити», – розповів глава руху комуніст Євген Царьков.

«І проведіть роз’яснювальну роботу, щоб не курили в кулуарах», – відразу попросив борців спікер Володимир Литвин.

Нагадаємо, в кінці 2011 року в стінах ВР створили групу, яка, навпаки, повинна захищати права курців. «Ініціативу подали журналісти. Її підтримували і багато депутатів, але коли дійшло до підписів, розписався тільки я», – говорив тоді нардеп Тарас Чорновіл. Група має намір стежити за тим, щоб антитютюнові закони враховували права курців.

Поки що цього не відбувається. Остання ініціатива ВР – взагалі заборонити курити в ресторанах і стягувати штрафи до 10 тис. грн з тих підприємств, де курилки обладнані неправильно (немає приміщення з витяжкою і попередження про те, що куріння шкодить здоров’ю). Законопроект прийняли в першому читанні.

Громадянська ініціатива «Права курців» готує поправки до документу, які дозволять залишити місця для куріння. Їх внесе в парламент Чорновіл.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.