Новини медицини. 7 березня. За аналізом крові можна з точністю визначити депресію.

Кров підкаже, чи є в людини депресія

Таким є результат досліджень американських вчених з компанії Ridge Diagnostics та лікарів Массачусетської лікарні.

Аналіз крові включає в себе визначення наявності дев’яти біомаркерів депресії.

Раніше вчені намагалися встановити депресію через аналіз сечі та крові, але по одному маркеру, але ці діагностики не були ефективними. Нова діагностика заснована на аналізі клітин, їх працездатності, взаємодії між головним мозком, які відповідають за реакцію на стрес і т.д.

Спеціально для нової діагностики була придумана формула, за якою можна було б встановити рівень депресії. Показник назвали MDDScore, який дорівнює від 1 до 1000.

Вчені провели дослідження, в яких взяли участь не тільки звичайні люди, а й пілоти зі стажем. З 36 осіб з клінічним діагнозом, у 33-х людей він був підтверджений. Також були додатково обстежені 34 особи з депресією, 31-а людина підтвердила діагноз за допомогою аналізу крові. Таким чином, тест ефективний на 90%, тоді як його чутливість через специфічність може становити 80%.

Результати були оприлюднені в журналі Molecular Psychiatry, у статті психологи згадали також, що життєрадісні фотографії в соціальних мережах можуть стати однією з причин глибокої депресії.

За матеріалами Медичний центр НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.