Новини України. 29 березня. Делегація ПАРЄ зустрілася з екс-міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком в Лук’янівському СІЗО.

Представники ПАРЄ поговорили з Луценком

Луценка відвідали співдоповідачі комітету ПАРЄ Маріетта де Пурбе-Лундін та Маіліс Репс, а також секретар Комітету Бас Кляйн, інформує прес-служба “Народної самооборони”.

“Зустріч тривала близько двох годин, проходила вона у кабінеті керівника СІЗО”, – повідомила дружина екс-міністра Ірина Луценко.

За словами Юрія Луценка, на його пропозицію відвідати нову “покращену” камеру, аби познайомитися із побутом СІЗО, іноземні гості відмовилися.

“Вони прекрасно розуміють, що це заготовлена показуха, тому погодилися подивитися лише ту камеру, у якій я провів попередні 456 днів. Проте туди їх не провели”, – передала слова чоловіка Ірина Луценко.

ПАРЄ цікавилися широким колом питань. Зокрема, екс-міністр ще раз акцентував увагу європейських гостей на своєму незаконному арешті із порушенням його конституційних прав, як то відмову визнавати себе винним, відмову від свідчень до розгляду скарги про порушення кримінальної справи в суді та надання інтерв’ю ЗМІ.

Екс-міністр внутрішніх справ також виклав основну суть кримінальної справи проти нього, зауваживши, що інкриміновані йому “злочини” – це звичайні управлінські рішення без перевищення повноважень, які приймалися іншими міністрами як до нього, так і після. Проте саме на його рішення був натягнутий кримінал, інформують в партії.

За словами Ірини Луценко, співдоповідачок ПАРЄ особливо цікавило питання здоров’я її чоловіка.

“Вони прекрасно розуміють, що комісія МОЗ носить лише рекомендаційний характер. Оскільки чоловіка у СІЗО не лікують, а лише дають знеболювальне, це сигнал про відсутність медичного забезпечення ув’язнених”, – зауважила дружина екс-міністра.

Вона також додала, що останній місяць Юрію Луценку не надавалися навіть знеболювальні, через що його стан погіршився.

“Останні два дні він просив зробити йому знеболювальні уколи, аби полегшити біль”, – уточнила вона.

Юрій Луценко звернувся до європейських гостей із єдиним проханням – провести незалежне медичне обстеження іноземними лікарями для об’єктивної оцінки його здоров’я.

“Луценко розуміє, що замовчування ситуації по його здоров’ю, особливо що стосується печінки та підшлункової, є вкрай небезпечним для нього. Лікувати наявні у нього хвороби в умовах в’язниці неможливо”, – наголосила Ірина Луценко.

Поцікавилися гості і перспективою політичного майбутнього Юрія Луценка, чи можливий правовий вихід із політичного колапсу, в якому він опинився, чи то шляхом касації, амністії, чи декриміналізації статей, за якими він засуджений.

“Мій чоловік повідомив їм, що він розраховує лише на рішення Європейського суду з прав людини, яке може бути виконане в Україні тільки після зміни влади. Такого харизматичного політика, яким є Юрій Луценко, влада до парламентських виборів не випустить із в’язниці», – сказала Ірина Луценко.

Представники Моніторингового комітету ПАРЄ цікавилися також у Юрія Луценка і баченням політичної ситуації в країні, майбутніми парламентськими виборами. Екс-міністр поділився досвідом проведених кампаній 2006-го та 2010-го років, акцентувавши увагу на підводних каменях, можливих фальсифікаціях, зупинився на рішенні Конституційного суду щодо Закону про вибори.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.