Новини політики. 7 березня. Кабмін продовжив до 2014 року дію заборони для чиновників на купівлю дорогих автомобілів.

За покупку Toyota Camry вартістю 422 тис. грн чиновника звільнено

«Також встановлено обмеження на придбання меблів, ноутбуків, мобільних телефонів, проведення ремонтів кабінетів за рахунок держбюджету. Будь-які спроби посадових осіб порушити «правило жорсткої економії» будуть припинятися, а винні – залучатися до відповідальності», – сказано в повідомленні прес-служби уряду, інформує Сегодня.

Заборона діяла і в минулому році. Однак чиновники частенько намагаються її обійти. Найпоширеніший спосіб – взяти авто в оренду.

«Практично всі органи місцевого самоврядування мають власні автопарки. Щорічно облради, міськради укладають договори на транспортне обслуговування та оренду автомобілів з водіями. На цю статтю витрат спрямовуються суми з місцевих бюджетів куди більші, ніж на покупку нових автомобілів», – розповів редактор проекту «Наші гроші» Юрій Ніколов.

Зовсім свіжий приклад – результат торгів, про який сказано в «Віснику держзакупівель»: одеська комунальна організація уклала договір з одеським же комунальним підприємством на оренду «пиріжка»: автомобіля «Фольксваген Кадді» (обидві комунальні структури безпосередньо пов’язані з облрадою).

Сума оренди – 294 571 гривень, хоча в автосалонах авто можна купити дешевше – за 160-200 тисяч гривень. «У суму, зазначену в договорі, входить також зарплата водія, витрати на бензин, амортизація. До кінця року ми розраховуємо, що фактична сума витрат буде нижче – близько 220 000 гривень», – сказав заступник голови комітету з конкурсних торгів облради Вадим Карпов.

Як пояснив прес-секретар прем’єра Віталій Лук’яненко, існує ще одна постанова Кабміну, де прописані норми витрат з оренди майна. «У випадку, якщо ціни не вписуються в ці норми, КРУ проведе перевірку», – додав він.

До речі, в Кабміні нагадали, що за покупку або намір купити розкішне авто своїми місцями в минулому році поплатилися начальник Харківського держпідприємства «ТЕЦ-2 Есхар» (хотів купити BMW X5), начальник одного з управлінь Донецької міськради (купив Volkswagen Passat Limousine вартістю 324 тис. грн). У лютому цього року посади позбулися директор і головбух лісництва Держпідприємства «Клесівське лісове господарство» за покупку Toyota Camry вартістю 422 тис. грн.

Чи буде продовжено мораторій після 2014 року? «Все залежатиме від ситуації. Після скорочення штатів залишилися автомобілі, моторесурс яких ще дозволяє їх експлуатувати. Неясно, чи будуть вони придатні до використання після 2014 року», – каже Лук’яненко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.