Новини світу. 22 березня. Верховний суд США вирішив, що в разі якщо обвинувачений відмовився від угоди зі слідством через некомпетентну пораду адвоката, вирок може бути скасований.

Суд США розширив інтерпретацію права на адвоката

Тим самим суд розширив інтерпретацію права на адвоката, закріплене в конституції країни.

Однак обвинуваченому належить, зокрема, довести, що він пішов би на угоду зі слідством, якщо б отримав компетентну пораду захисту.

Завдяки угоді зі слідством, яка часто використовується в американських судах, в обмін на визнання провини підсудний отримує менший термін, ніж йому загрожував спочатку. Суддя Ентоні Кеннеді підкреслив важливість, яку подібні угоди відіграють в судовій системі США.

За його словами, близько 97 відсотків обвинувальних вироків у федеральних судах і 94 відсотка в судах штатів виносяться не після повноцінного процесу, а в результаті угоди обвинуваченого зі слідством. Кеннеді підкреслив, що для ув’язненого найчастіше найважливішим питанням є саме переговори з приводу такої угоди.

Суд розглядав дві справи, в яких через неграмотну пораду адвокатів обвинуваченим був винесений більш суворий вирок, ніж вони могли б отримати, пішовши на угоду зі слідством. У першому випадку адвокат не розповів клієнтові, якого звинувачували у водінні з недійсними правами, про те, що прокурор запропонував менший термін в обмін на визнання провини.

В іншому випадку американець, що звинувачувався в нападі з метою вбивства, не пішов на угоду зі слідством і отримав більше 15 років замість обіцяних прокурором семи. Адвокат переконав його в тому, що звинувачення в намірі вбити не доведуть, оскільки потерпілий був поранений нижче талії.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.