Новини політики. 5 березня. Підписання та ратифікація відповідної Угоди “фактично заблоковані в результаті дій України”.

Україна і Європа вже мали святкувати підписання асоціації

Про це йдеться в спільній статті міністрів закордонних справ Швеції, Великобританії, Чехії, Польщі та Німеччини, яка під назвою “Сповзання України” в неділю була опублікована в газеті The New York Times.

Стаття написана до 5-ї річниці початку переговорів Брюсселя і Києва щодо Угоди.

“Демократія, права людини і верховенство закону є цінностями, які лежать в основі Угоди про асоціацію, і Україна вже взяла на себе зобов’язання по ним в рамках ОБСЄ, Ради Європи, а також перед ЄС. Таким чином, було б справедливо сказати, що Угоду про асоціацію було посаджено за грати, і українське керівництво тримає ключ”, – наголошується в статті.

За словами Карла Більдта, Вільяма Хейга, Карела Шварценберга, Радослава Сікорського та Гідо Вестервелле, сторони вже “повинні були б святкувати з приводу підписаної і ратифікованої Угоди та успішної України”, але замість цього переходять “на новий етап, який стає занадто довгим і болісним шляхом”.

Глави європейських зовнішньополітичних відомств підкреслюють, що не можуть “приховувати зростаюче занепокоєння з приводу стану демократії в Україні”.

Вони, зокрема, відзначають, що незалежні ЗМІ і громадські організації України повідомляють про тиск з боку влади, а судові процеси над опозиційними політиками, в тому числі Юлією Тимошенко та Юрієм Луценком, “мають ознаки політично мотивованого і виборчого правосуддя”.

На думку незалежних експертів, вони були проведені без належного дотримання принципів верховенства права і прав людини, зазначають міністри. Ці події є несумісними з власним європейським вибором України, відзначають європейські міністри.

Окрема увага в статті приділяється питанню парламентських виборів в Україні в жовтні цього року.

“В цей день погляди міжнародного співтовариства будуть направлені на Україну, з надією і очікуванням того, що країна не відмовиться від своєї традиції вільних і справедливих виборів. Це включає забезпечення того, що опозиція зможе брати участь в повній мірі”, – зазначають міністри.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.