Новини світу. 12 березня. Європейський суд з прав людини розгляне скаргу двох мешканок Великобританії, яким роботодавці заборонили носити натільний хрест на роботі.

Британки відстоюють право носити хрест

Співробітниця British Airways Надя Евейда (Nadia Eweida) і медсестра Ширлі Чаплін (Shirley Chaplin) подали скаргу до Європейського суду після того, як обидві були відсторонені від роботи за носіння натільного хреста на робочому місці. У 2010 році Евейда вже зверталася до апеляційного суду Великобританії, але той став на бік роботодавця.

Суд у Страсбурзі розгляне, чи є заборона на носіння розп’яття на роботі порушенням першого пункту дев’ятої статті Європейської конвенції про права людини, яка говорить: «Кожен має право на свободу думки, совісті і релігії; це право включає свободу змінювати свою релігію або переконання і свободу сповідувати свою релігію або переконання як індивідуально, так і спільно з іншими, публічним або приватним порядком в богослужінні, ученні, релігійних і культових обрядів».

В офіційній заяві, підготовленій Міністерством закордонних справ Великобританії, говориться, що публічна демонстрація і відкрите носіння натільного хреста або розп’яття не є обов’язковою вимогою християнської релігії. Отже, заборона на носіння релігійного символу не порушує права віруючих.

Роботодавець, у свою чергу, має право встановлювати обов’язкову форму одягу для своїх співробітників, керуючись не тільки етичними або естетичними міркуваннями, але і вимогами техніки безпеки.

Представники католицької церкви Великобританії різко засудили позицію уряду. На їхню думку, подібне ставлення до традицій християнства є неповагою до почуттів віруючих. Крім того, вони заявляють про утиски прав християн, в той час як представники інших релігій мають більше свобод у віросповіданні. Мусульмани у Великобританії мають право на носіння хіджабу, а сикхи можуть носити традиційний тюрбан і сталеві браслети.

Джерело news.rambler.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.