Новини України. 24 березня. Близько 40% випускників вищих навчальних закладів працюють не по своїй спеціальності.

Молодь зовсім не задає собі питання про реалії на ринку праці

Про це повідомив перший заступник міністра соціальної політики України Василь Надрага під час круглого столу в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

За словами заступника міністра, старшокласники, як правило, вибирають майбутню професію не за фактом реальності подальшого працевлаштування, а за рівнем престижності. Молодь, за його словами, думає лише про отримання диплома, але зовсім не задає собі питання про реалії на ринку праці.

Це, як стверджує заступник міністра, призводить до дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили. Значна частка відповідальності за це лежить, за його словами, на плечах телепростору, яке популяризує престижну роботу, таку як, юрист, економіст, фінансист, журналіст, залишаючи в тіні робітничі професії, за якими йде постійна нестача співробітників.

У зв’язку з цим Надрага запропонував кардинально змінити принципи державного замовлення на підготовку кадрів, що повинно формуватися, на його думку, за участю місцевих органів влади, галузевих міністерств і роботодавців, виходячи з потреб регіональних ринків праці.

«Держава потребує мотивованих, адаптованих до ринку праці, реалістично налаштованих працівників»,-додав заступник міністра соцполітики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.