Новини економіки. 3 березня. Білорусь заявила про можливе введення заборони на ввезення ряду товарів українського виробництва.

Білоруси не хочуть ласувати нашими цукерками

Про це повідомляє прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України за підсумками зустрічі голови Держветфітослужби України Івана Бісюка з першим заступником директора департаменту ветеринарії і продовольства Міністерства сільського господарства Республіки Білорусь Юрієм Пивоварчиком.

«Білоруська сторона повністю погодилася із зауваженнями, але замість спільних дій щодо виходу із ситуації, було заявлено про можливу заборону на ввезення української продукції вже найближчим часом. Зокрема, мова йде про олію, сіль, кукурудзу, кондитерські вироби. Будь-які пропозиції Держветфітослужби вирішити цю ситуацію до 12 березня були відхилені. Зате, Білорусь, як член Митного союзу, повідомила Україну про те, що буде просити підтримки у Росії і Казахстану щодо можливої ​​заборони на імпорт української продукції»,-повідомив Бісюк, коментуючи ситуацію, що склалася навколо заборони на ввезення на територію Україну молочної і м’ясної продукції з Білорусі.

Протягом останніх півтора років діяла спрощена система ввезення білоруської молочної продукції на територію України. Разом з тим, з жовтня минулого року українська ветеринарна служба розпочала реєструвати збільшення кількості антибіотиків в готовій молочній продукції з Білорусії.

«Згідно з українським законодавством, яке відповідає європейським вимогам, наявність антибіотиків у готовій продукції не допускається. Українська сторона неодноразово направляла офіційні листи з попередженням та рекомендаціями щодо усунення порушень. У департаменті ветеринарії і продовольства Міністерства сільського господарства Республіки не відреагували на зауваження, а вже в лютому цього року випадки виявлення антибіотиків в молочній продукції стали масовими», – повідомив Бісюк.

Він запевнив, що саме у зв’язку з масовістю виявлення антибіотиків, було прийнято рішення про тимчасову заборону ввезення білоруських молочних продуктів на територію України. У той же час, Держветфітослужба України запропонувала конкретні кроки для виходу з ситуації, зокрема, проведення перевірки системи моніторингу та інспекції білоруських підприємств.

«Ми не можемо на це піти, тому що до понеділка запустити в роботу систему моніторингу ветеринарної медицини чужої країни, щоб гарантувати відсутність залишків ветпрепаратів, неможливо при всьому нашому бажанні. Ми будемо намагатися знаходити розуміння і думаю, що ми його знайдемо», – підкреслив глава Держветфітослужби.

«Що ж стосується м’ясної продукції, яка теж опинилася під забороною через заходи щодо недопущення збудника африканської чуми свиней на територію України, представники Білорусії висловили готовність якомога швидше надати відповідні документи та дозволи інспектування поголів’я свиней фахівцями з Україною. На сьогодні українсько-білоруське співробітництво вимагає конструктивного діалогу, а не ультимативних формулювань», – додав Бісюк.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.