Новини України. 4 березня. Починаючи з наступного року з українського бюджету буде щорічно виділятися 40 млн грн на патріотичне виховання населенія.

Ідея патріотизму може не виправдати себе

Такі заходи передбачає розроблена Кабміном Концепція загальнодержавної цільової соціальної програми патріотичного виховання населення на 2013-2017 роки, повідомляє Цензор.НЕТ.

Згідно з документом, передбачені концепцією заходи збільшать кількість українців, які безумовно вважають себе патріотами, з 31% в 2013 році до 48% в 2017. Кількість населення, яка пишається українською мовою, за задумом авторів концепції, за 4 роки зросте з 17% до 35%. За цей же період передбачено збільшити кількість людей, які пишаються українською армією, з 3% до 11%.

Крім того, кількість бажаючих емігрувати з України за вказаний термін планується зменшити вдвічі – з 40% до 20%.

Про недоліки нової концепції розповів доктор політичних наук, старший науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень Владислав Гриневич.

«Запропонована концепція настільки розмита і невизначена, що виникає питання: а чи є тут взагалі якась концепція? Представлене до розгляду, скоріше, є запит на фінансування без належного обгрунтування, а не серйозний документ з визначенням принципів і основних напрямків патріотичного виховання, на які держава повинна щорічно витрачати 40 млн грн», – зазначив Гриневич.

«Великі сумніви викликають прописані в програмі очікувані результати проекту. Особливо наведені статистичні показники щодо темпів і обсягів “зростання патріотизму” в країні. Прогноз про зменшення вдвічі до 2017 року кількості охочих емігрувати з України тільки за допомогою прописаних в “Проекті” заходів виглядає просто несерйозно», – додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.