Новини України. 28 березня. Відео. Екс-губернатора Харківської області затримала італійська поліція під час звичайної перевірки документів.

Арсен Аваков
Авакова затримали при перевірці документів

У поліцейській базі виявилося, що на Авакова виданий Україні міжнародний ордер на арешт.

Італійські правоохоронці затримали колишнього губернатора Харківської області Арсена Авакова у центрі міста Фрозіноне (регіон Лаціо).

“Двоє чоловіків були помічені в автомобілі “Мерседес” темного кольору на центральній вулиці А Моро. Під час перевірки їхніх даних у поліцейській базі виявилося, що на одного з них видано України міжнародний ордер на арешт”, – повідомили в поліції.

За даними італійських правоохоронців, українська влада оголосили екс-губернатора в міжнародний розшук через нібито шахрайство в 2008 році під час виконання ним функцій депутата Харківської обласної ради.

Поліція також зазначила, що в результаті додаткової перевірки вдалося з’ясувати, що затриманий 48-річний українець є “успішним інженером, автором численних наукових праць, провідним громадським діячем України, який обіймав важливі державні пости, зокрема, в Харківській області“.

Арсен Аваков залишається під вартою в місті Фрозіноне, а справу про його екстрадицію розглядатиме Апеляційний суд в Римі.

Крім того, поліція відзначила, що звернула увагу на українців під час виконання звичайної профілактичної роботи по контролю території, яка зазвичай активізується у вихідні дні.

Нагадаємо, 27 березня прес-служба Генеральної прокуратури України повідомила, що готує пакет документів для екстрадиції Арсена Авакова з Італії в Україну.

Щодо Авакова в Україні порушено кримінальну справу за незаконне відчуженням більше 50 га землі. Екс-губернатору загрожує до 10 років позбавлення волі.

Партія “Батьківщина” вже попросила Інтерпол та уряд Італії відпустити Авакова та не віддавати його Україні.

ВІДЕО

За матеріалами ZN.UA, відео ТСН