Новини України. 21 березня. Станом на 19 березня Арсена Авакова немає у списку осіб, що розшукуються Інтерполом.

Інтерпол не розшукує Авакова

Про це йдеться у звіті Глави представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейри, наданому на запити лідерів парламентських фракцій Європарламенту.

Делегація ЄС в Україні уважно стежить за основними судовими справами, які можна віднести до політично мотивованих, у тому числі кримінальними справами, порушеними проти голови Харківської обласної організації партії “Батьківщина” Арсена Авакова.

“Більшість місцевих незалежних експертів вважають, що звинувачення, початі проти глави Харківської облорганізації партії “Батьківщина”, є політично мотивованими, оскільки Аваков є відомим і впливовим політичним діячем, має контроль над рядом місцевих ЗМІ і очолює опозиційний рух в Харківській області”, – зазначає Тейшейра.

Він підкреслює, що в листі Комітету опору диктатурі до ОБСЄ від 17 лютого сказано, що “сьогодні низка опозиційних політичних діячів вимушено знаходяться у вигнанні за кордоном, триває переслідування екс-губернатора Харківської області Арсена Авакова“.

Глава представництва Єврокомісії відмічає, що станом на 19 березня пана Авакова немає в списку осіб, що розшукуються Інтерполом.

Жозе Мануель Пінту Тейшейра завірив євродепутатів, що делегація ЄС здійснює постійний моніторинг у вищезгаданих справах і знаходиться в постійному контакті з незалежними експертами з правових питань – як внутрішніх, так і міжнародних – для точного правового аналізу судових розглядів.

Звернення на адресу Жозе Мануеля Пінту Тейшейри, в яких висловлюється стурбованість політично мотивованим переслідуванням Арсена Авакова, направили 13 депутатів Європарламенту, серед яких представники Європейської народної партії, фракцій Зелених, ЕРР (Християнські демократи) і ALDE (ліберали), керівники комітетів, комісій Європарламенту.

У зверненнях євродепутатів висловлюється глибока стурбованість ще одним прикладом вибіркового правосуддя і використання кримінального права як аргументу політичної конкуренції.

Зокрема, в листі члена Парламентської асамблеї Євронест Мішель Рівазі йдеться:

“Нам стало відомо, що пан Аваков, один з лідерів політичної партії “Батьківщина”, був оголошений українською владою в розшук з метою арешту. Деякі медіа повідомили також, що він оголошений в міжнародний розшук. В той же час, нам відомо, що ні пан Аваков, ні його адвокати до цього моменту не отримували офіційних претензій і документальних повідомлень про санкції проти нього. Єдиним джерелом інформації про звинувачення і про призначені санкції є ЗМІ”.

“Таке переслідування аналогічне тому, яке застосовується з боку влади України до Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, Валерія Іващенка, Євгенія Корнійчука. Усі ці випадки жорстко розкритиковані міжнародним співтовариством як нелегітимні: згідно з думкою Парламентської асамблеї Ради Європи (від 26.01.12012) вони “дозволяють постфактум трактувати як кримінальні звичайні в практиці рішення посадовців. Це є знехтуванням верховенства права і відкриває шлях політично мотивованому переслідуванню”, – наголошує Мішель Рівазі.

“Ми абсолютно впевнені, що ситуація довкола Арсена Авакова – ще одне політичне переслідування з метою перешкодити лідерам опозиції брати участь в політичному житті країни і майбутніх парламентських виборах”, – наголошується у листі.

“Ми так само переконані, що звернення по допомогу в Інтерпол з метою провести арешт Авакова у момент його перебування за кордоном є спробою зловживання можливостями міжнародної організації і псує її авторитет», – підкреслює член Парламентської асамблеї Євронест.

Крім того, депутати звернулися до глави представництва Єврокомісії з проханням стежити за розвитком подій, інформувати їх про подальший хід справи Арсена Авакова і повідомити позицію авторитетних представників Європарламенту офіційним особам України.

За матеріалами Главное

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.