Новини здоров’я. 5 березня. Анорексія – це захворювання, що передається… соціальним шляхом, попереджають вчені.

Тиск з боку соціуму є основною причиною невдоволення своєю зовнішністю

Експерти нагадують: причиною цього небезпечного для життя розладу харчової поведінки може стати соціальний тиск.

Психічне захворювання анорексія, яке характеризується відмовою від їжі і різким зниженням ваги, більш поширене в країнах, де жінки відрізняються особливою стрункістю, наприклад, у Франції.

Як показав аналіз даних про 3000 молодих мешканок Європи, проведений британськими експертами, тиск з боку соціуму є основною причиною невдоволення своєю зовнішністю, і як наслідок, розвитку анорексії. Це зайвий раз підкреслює, що стандарти зовнішності сучасної людини є важливою визначальною його поведінки, особливо, коли це стосується здоров’я та харчування.

Дівчата, що прийняли участь у дослідженні, надавали інформацію про свою вагу, зріст, харчові звички, рівень освіти, сімейний статус, політичні і культурні переваги, а також висловлювали думку про власну зовнішність. Вчені визначали наявність анорексії, вираховуючи індекс маси тіла (відношення маси до квадрату зросту). Дівчата, чий індекс маси тіла був менше 17,5, були визнані анорексичними.

На думку вчених з Великобританії, уряди країн повинні приймати законодавчі заходи, щоб знизити соціальний тиск на жінок, наприклад, за допомогою контролю індустрії моди і глянцевих журналів, що пропагують зайву худорлявість.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.