Новини світу. 11 березня. Американський солдат, що проходить службу на півдні Афганістану, в суботу, 10 березня, відкрив вогонь по мирних жителях.

У солдата міг стати нервовий зрив

За словами губернатора провінції Кандагар, де стався інцидент, загинули 16 людей.
Інші відомості наводить BBC News, яке повідомляє про три жертви. Офіційний представник НАТО Джастін Брокхофф (Justin Brockhoff), згадав лише про поранених, запевнивши, що ніхто не загинув. У той же час в повідомленні на сайті Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF) говориться про жертви (casualties), проте чи є на увазі загиблі або тільки поранені, не уточнюється.

Інцидент стався за межами військової бази, до якої приписаний солдат. Що стало його причиною, поки невідомо. За відомостями BBC News, військовий міг відкрити вогонь через нервовий зрив. Як пише Agence France-Presse, після повернення на базу солдат був затриманий.

Прес-служба ISAF вже висловила співчуття родинам постраждалих. Також західне командування пообіцяло провести розслідування, участь в якому візьмуть представники як американської, так і афганської сторін.

Інцидент стався невдовзі після того, як американські військові самі стали мішенню місцевих жителів. Приводом до гніву афганців стало спалення американцями на базі в Баграмі священних для мусульман книг. Незважаючи на вибачення, принесені США і НАТО, місцеві жителі провели ряд масштабних акцій протесту. Крім того, жертвами нападу озброєних людей стали два американці.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.