Новини технологій. 13 березня. Сьогодні,13 березня, день народження Інтернету.

комп'ютер, інтернет
Сьогодні День Інтернету

Вважається, що 1989 року англійський вчений Тім Бернерс-Лі представив своєму начальству в Європейській раді з ядерних досліджень (CERN) документ з не вражаючою назвою “Інформаційний менеджмент: деякі пропозиції”.

Саме в ньому були закладені принципи Всесвітньої павутини (World Wide Web), де текстові документи зв’язуються між собою гіперлінками. Начальник Бернса-Лі тоді залишив на звіті свою візу: “Розпливчасто, але цікаво”.

Переваги нового винаходу були швидко оцінені і через 23 роки мільйони людей у всьому світі не уявляють, як до цього жили без інтернету. Однак сьогодні пропонуємо не поглиблювати в історію винаходу, що перевернув життя людства, а розвінчати кілька міфів.

Міф 1. В Америці найбільше користувачів інтернету

Найбільше інтернет-користувачів у Китаї. На сьогоднішній день їх 485 млн. Це 23% від усіх користувачів Мережі, повідомляє Internet World Stats. США за цими показниками на другому місці. Там живуть 11,6% від усіх користувачів всесвітньої павутини.

По проникненню до глобальної мережі серед населення Сполучені Штати теж не на першому місці в світі. Доступ до мережі мають 78% жителів країни. Порівняйте – у Британії 82%, в Південній Кореї – 81%.

Міф 2. Спілкування в інтернеті в основному відбувається англійською

Дійсно, англійська мова посідає перше місце в топ-10 мов в інтернеті. У 2010 році на ній розмовляло понад півмільярда людей в Мережі.

Але китайська буквально наступає на п’яти англійській. 445 млн. людей для спілкування в інтернеті використовують китайську. Для порівняння, російською говорять лише близько 60 млн. користувачів інтернету.

Міф 3. Інтернет доступний жителям розвинених країн

Вважається, що лише жителі багатого Західного світу можуть дозволити собі задоволення користуватися всесвітньою павутиною.

Але сьогодні більше 60% інтернет-юзерів живуть у країнах, що розвиваються, заявляє ITU Statistics. Останній звіт цієї міжнародної компанії показав, що у 25% жителів країн, що розвиваються, вдома є комп’ютер і 20% з них користуються інтернетом.

Найактивніше інтернет проникає в Африку та Близький Схід. З 2000 року відсоток користувачів мережі виріс там більш, ніж на 2 тис. відсотків!
У 1995 році до інтернету було підключено лише 16 млн. чоловік у всьому світі. Це 0,4% від усіх жителів Землі. У 2000 їх було вже в 22 рази більше – 361 млн. це навіть більше, ніж все населення США. Сьогодні інтернетом користуються 2,3 млрд. осіб. Це в середньому кожен третій житель Землі.

Міф 4. Українців в Мережі дуже мало

Україна входить у топ-10 країн Європи за кількістю інтернет-користувачів, підрахував в 2011 році Internet World Stats. До 15 млн. українців мають доступ до Інтернету, це близько третини всього населення країни. Звичайно, тут нас залишили далеко позаду Монако – понад 97% жителів онлайн, Норвегія – 94% і Швеція – 92%.

Але те, що левова частка інтернет-користувачів живе в столиці – це правда. 90% киян мають доступ до інтернету. Найбільш неінтернетізованими є жителі Рівненської та Херсонської областей, з’ясував Міжнародний центр перспективних досліджень.

Міф 5. Більшу частину часу в Інтернеті люди сидять у соцмережах

Виявилося, не більшу, а всього лише чверть. Такі дослідження американської компанії Nielsen.

Три чверті всіх інтернет-користувачів заходять до соцмереж і блогів. Але за останній рік їх кількість зросла на 24%.

Активніше за всіх спілкуються в соцмережах бразильці. 86% з них, які користуються інтернетом, проводять в соцмережах у середньому по 5 годин. У США “манією Facebook” охоплені 74% онлайн-юзерів. Соцмережі забирають у них по 6,5 годин на день.

Замикають топ-10 “соціально активних” швейцарці. Середній швейцарець присвячує соцмережам по 3 години 44 хвилини свого часу.

Джерело  tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.