Новини здоров’я. 20 лютого. Результати двох досліджень, проведених в Університеті Коннектикуту, показали, що навіть невелике зневоднення (1,5% рідини) погіршує настрій, позбавляє сил і здатності ясно мислити.

Для того щоб уникнути зневоднення, необхідно випивати 2 л води в день

Марафонець втрачає до кінця дистанції цілих 8% своєї ваги за рахунок втрати рідини.

Але навіть ті, хто відпочиває або сидить за комп’ютером, повинні постійно пити, вважає один з керівників досліджень, професор Лоренс Е. Армстронг.

“Спрага з’являється тільки в тому випадку, коли ми втрачаємо 1-2% рідини. Але до цього моменту вже розвивається зневоднення, що негативно впливає на наш організм”, – пояснює Армстронг.

Авторам дослідження не вдалося встановити причину високої чутливості нашого організму до невеликого зневоднення. Проте за даними попередніх досліджень, в головному мозку існують нейрони, які розпізнають зневоднення і передають сигнали в інші ділянки головного мозку, що відповідають за регуляцію настрою.

Для того щоб уникнути зневоднення, необхідно випивати 2 л води в день. Ступінь зневоднення можна встановити за кольором сечі. У нормі вона світло-жовта. Темно-жовтий відтінок говорить про зневоднення.

За матеріалами zdorovieinfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.