Новини економіки. 20 лютого. У Газпромі згодні знизити ціну для України в рамках довгострокових контрактів на 10%, як це було зроблено для європейських споживачів.

Про це повідомляє джерело в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості в українському Міненерго.
У відповідь російська сторона хоче отримати гарантії того, що Україна більше не наполягатиме на подальшому зниженні ціни газу і купить в 2012 році 33 мільярдів кубометрів палива, як зазначено в угоді між країнами, говорить джерело.
Воно уточнило, що зменшення ціни з 415 доларів до 200-250 доларів за тисячу кубометрів, на чому наполягала українська сторона, можливо тільки в тому випадку, якщо Київ погодиться на російський варіант створення консорціуму з управління газотранспортною системою – тобто не менше 50% повинен отримати Газпром.
“Поки ж Україна наполягає на 34% Нафтогазу і по 33% – Газпрому і європейському партнеру”, – говорить джерело.
“Питання зниження ціни газу для України ми не обговорювали з середини січня. Представники Нафтогазу на початку лютого були в Москві, але тоді обговорювалося тільки те, яким чином буде оплачений газ, який Україна підняла зі своїх ПСГ для забезпечення безперебійного транзиту російського палива до Європи” , – пояснив співрозмовник.
Старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква зазначає, що нинішня пропозиція “Газпрому” не вирішить проблем українських споживачів газу. “Зниження на 10% у світлі здешевлення газу в Європі цілком логічно, але Україна все одно буде отримувати газ дорожче, ніж європейські споживачі (зараз середня ціна в ЄС – 390 доларів проти 415 доларів за тисячу кубометрів в Україні. – Ред.)”, – відзначає експерт.
За його оцінками, виходячи з того, що вартість транспортування газу в Україну вдвічі менше, ніж до Європи, паливо повинне обходитися країні всього в 200-250 доларів за тисячу кубометрів.
Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич вважає, що, роблячи свідомо нецікаву для України пропозицію, Газпром хоче попередити можливе втручання в переговори Єврокомісії.
“Україна намагається залучити до переговорів третю сторону, показуючи, що Росія категорично не згодна створювати рівні умови для європейських споживачів і для Нафтогазу. Своєю пропозицією Газпром намагається продемонструвати, що встановлює для своїх партнерів рівні умови”, – говорить Марунич.
На початку лютого Україна звернулася з проханням до Євросоюзу надати підтримку в газовій суперечці з Росією. Енергокомісар Єврокомісії Гюнтер Еттінгер у відповідь лише заявив, що Євросоюзу варто управляти газотранспортною системою разом з Україною та Росією.
За матеріалами Цензор.нет