Новини економіки. 20 лютого. У Газпромі згодні знизити ціну для України в рамках довгострокових контрактів на 10%, як це було зроблено для європейських споживачів.

Газпром хоче попередити можливе втручання в переговори Єврокомісії

Про це повідомляє джерело в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості в українському Міненерго.

У відповідь російська сторона хоче отримати гарантії того, що Україна більше не наполягатиме на подальшому зниженні ціни газу і купить в 2012 році 33 мільярдів кубометрів палива, як зазначено в угоді між країнами, говорить джерело.

Воно уточнило, що зменшення ціни з 415 доларів до 200-250 доларів за тисячу кубометрів, на чому наполягала українська сторона, можливо тільки в тому випадку, якщо Київ погодиться на російський варіант створення консорціуму з управління газотранспортною системою – тобто не менше 50% повинен отримати Газпром.

“Поки ж Україна наполягає на 34% Нафтогазу і по 33% – Газпрому і європейському партнеру”, – говорить джерело.

“Питання зниження ціни газу для України ми не обговорювали з середини січня. Представники Нафтогазу на початку лютого були в Москві, але тоді обговорювалося тільки те, яким чином буде оплачений газ, який Україна підняла зі своїх ПСГ для забезпечення безперебійного транзиту російського палива до Європи” , – пояснив співрозмовник.

Старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква зазначає, що нинішня пропозиція “Газпрому” не вирішить проблем українських споживачів газу. “Зниження на 10% у світлі здешевлення газу в Європі цілком логічно, але Україна все одно буде отримувати газ дорожче, ніж європейські споживачі (зараз середня ціна в ЄС – 390 доларів проти 415 доларів за тисячу кубометрів в Україні. – Ред.)”, – відзначає експерт.

За його оцінками, виходячи з того, що вартість транспортування газу в Україну вдвічі менше, ніж до Європи, паливо повинне обходитися країні всього в 200-250 доларів за тисячу кубометрів.

Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич вважає, що, роблячи свідомо нецікаву для України пропозицію, Газпром хоче попередити можливе втручання в переговори Єврокомісії.

Україна намагається залучити до переговорів третю сторону, показуючи, що Росія категорично не згодна створювати рівні умови для європейських споживачів і для Нафтогазу. Своєю пропозицією Газпром намагається продемонструвати, що встановлює для своїх партнерів рівні умови”, – говорить Марунич.

На початку лютого Україна звернулася з проханням до Євросоюзу надати підтримку в газовій суперечці з Росією. Енергокомісар Єврокомісії Гюнтер Еттінгер у відповідь лише заявив, що Євросоюзу варто управляти газотранспортною системою разом з Україною та Росією.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.