Новини України. 10 лютого. Народний депутат Роман Забзалюк направив до Генерального прокурора Віктора Пшонки заяву про підкуп депутатів.

Забзалюк розповів Пшонці скільки коштують депутати

Про це інформує прес-служба “Батьківщини”.

“Даною заявою повідомляю про незаконні дії з боку представників окремих політичних сил, що направлені на порушення виборчих прав громадян України.

Так представниками депутатської фракції Реформи заради майбутнього, зокрема “її керівництвом, вчиняються завідомо незаконні дії, які направлені на фальсифікацію результатів виборів до Верховної ради України, які, відповідно до ст. 77 Конституції України повинні відбутися 28 жовтня 2012 року”, – йдеться в тексті заяви.

“Зазначене мною вище підтверджується аудіо записом, зробленим особисто мною під час розмови з Головою депутатської фракції Реформи заради майбутнього Рибаковим Ігорем Олександровичем.

Даним аудіо записом чітко підтверджено факт того, що на сьогодні мають місце непоодинокі випадки виплати винагород у надзвичайно великих розмірах (близько 500 тис. дол. США) народним депутатам України при переході його з однієї фракції до іншої”, – відзначає депутат в заяві.

“Окрім того з аудіо запису вбачається, що діяльність окремих народних депутатів України, що направлена на фальсифікацію результатів майбутніх виборів до Верховної Ради України, а також на дискредитацію керівництва та опозиційних партій в цілому, додатково оплачується, так би мовити для стимуляції їх діяльності.

При цьому заохочення народних депутатів України для активізації зазначених вище дій здійснюється шляхом виплати грошових сум у розмірах, не співвідносних з отримуваними народними депутатами України доходами. Зокрема, здійснюються щомісячні виплати у розмірі 20-25 тис. дол. США, а також близько 500 тис. дол. США за кінцевим результатом проведеної роботи.

При цьому, відповідно до ст. 33 Закону України «Про статус народного депутата України» та постанови Верховної Ради України «Про кошторис Верховної Ради України на 2011 рік» народному депутату – члену комітету встановлюється Верховною Радою України щомісячний посадовий оклад на рівні 6109 грн.

У зв’язку з зазначеним, беручи до уваги встановлені законодавством розмір заробітної плати народного депутата Верховної Ради України, а також заборону на зайняття іншою оплачуваною діяльністю, прошу Генеральну прокуратуру України здійснити перевірку дотримання чинного законодавства України народними депутатами України при виплаті зазначених вище сум коштів, а також встановити законність джерел отримання ними таких коштів.

Крім того, враховуючи викладене вище, прошу Генеральну прокуратуру України вжити заходів прокурорського реагування щодо недопущення завідомо незаконних дій з фальсифікації виборів народних депутатів Верховної Ради України, що мають відбутися 28.10.2012р”, – йдеться в заяві Забзалюка до Генеральної прокуратури України.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.