Новини економіки. 11 лютого. Заборона імпорту сиру з України грубо порушує норми СОТ, куди недавно вступила Росія.

Росія не права у "сирному скандалі"

За нормами СОТ, заборонити імпорт будь-якої продукції можна тільки в разі, якщо вона загрожує здоров’ю і життю людей. Про це заявив глава Ради Нацбанку, екс-міністр закордонних справ Петро Порошенко в ефірі «Шустер Live» увечері в п’ятницю, 10 лютого.

«Доводити, що український сир нешкідливий – те саме, що доводити нешкідливість грузинської води “Боржомі”», – сказав він.

За нормами СОТ, в яку не так давно вступила Росія, заборонити імпорт будь-якої продукції можна тільки в разі, якщо вона загрожує здоров’ю і життю людей. Більше того, заборонe імпорту не можна використовувати в цілях тиску на іншу країну, зазначив Порошенко

«Тому, очевидно, що в сирному скандалі Росія грубо порушує норми СОТ – втім, так само, як і у випадку тиску на Грузію та Білорусь. Однак все заспокоїться, коли в Росії відбудуться президентські вибори», – вважає він.

Як повідомлялося, Росспоживнагляд почав вилучати з обігу в Росії і призупинив ввезення в РФ сирів українських виробників ПП «Прометей» (Чернігівська область), АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська область) і ТОВ «Гадячсир» (Полтавська область).

Джерело Зеркало недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.