Новини економіки. 28 лютого. Кількість українців, які дотримуються Великого посту, щорічно збільшується.

Зі зменшенням попиту ціни на м'ясо на ринках чомусь не впали

У понеділок від м’яса і молочних продуктів відмовилися понад 30% населення, повідомляє Сегодня.

Однак зі зменшенням попиту ціни на м’ясо на ринках чомусь не впали. Зате під Великдень вони традиційно зростуть.

Продавці продуктів намагаються отримувати вигоду і з релігійних традицій клієнтів. Зокрема, в ресторанах в моду увійшли спеціальні постові меню, а в магазинах з’явилися смачні продукти з позначками “пісне”. Ні за ціною, ні за смаком вони майже не відрізняються від звичних елементів раціону.

“В цілому вони більш-менш дотримуються – в тому, що стосується власне складових», – коментує «постові» ініціативи виробників продуктів архієпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря).

“Але що стосується ціни або вишуканості цієї їжі, то є проблеми”, – вважає православний владика. На його думку, витрачати тризначні суми за один обід, навіть з пісних продуктів, не є доречним у Великий піст. Краще споживати просту і дешеву їжу, а зекономлені гроші віддати нужденним.

Римо-католики вимоги до строгості поста послабили ще в 1966 році. Зараз їм дозволено протягом посту, за винятком середи і п’ятниці, вживати продукти рослинного походження. “Акцент більше зараз ставиться на духовні плоди”, – пояснив архієпископ РКЦ Петро Мальчук. Він закликав у піст зосередитися не на любові до свого черева, а на любові до ближнього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.