Новини світу. 21 лютого. Міністри фінансів країн єврозони змогли узгодити деталі угоди про виділення Греції чергового траншу екстреної фінансової допомоги.

ЄСдопомагає Греції

Афінам потрібен кредит у розмірі 130 млрд євро (170 млрд доларів), щоб уникнути банкрутства в березні, коли прийде час величезних виплат за держборгом.
Міністри працювали до пізньої ночі в понеділок, щоб узгодити останні невирішені деталі.

Згідно з повідомленнями, прем’єр-міністр Греції Лукас Пападімос провів нові переговори з приватними кредиторами про виплати по грецьких облігаціях.

План порятунку економіки Греції означає, що буде списано близько 100 млрд євро, позичених Греції приватними кредиторами: вони згодні на 70% зменшення суми боргу.

Європейські чиновники і представники Міжнародного валютного фонду намагаються виглядати оптимістично, проте поки незрозуміло як будуть вирішені деякі проблеми, пов’язані з грецьким боргом.

Глава мінфіну Греції Евангелос Венізелос сказав, що чекає тепер закінчення “довгого періоду невизначеності”.

“Греки дали Європі сигнал, що вони вже пішли на необхідні жертви і готові на них у майбутньому, щоб повернути собі місце рівних в європейській сім’ї”, – цитує агентство Рейтер грецького міністра.

Триваюча п’ять років рецесія довела грецький борг до рівня, що перевищує ВВП країни на 160%.

У жовтні минулого року глави країн, що входять в єврозону, спільно з МВФ оголосили, що Греція повинна скоротити свій борг до більш прийнятних 120% ВВП до 2020-го року.

Заходи жорсткої економії, введення яких вимагали Євросоюз, МВФ і Європейський Центробанк, не привели до зростання економіки, але різко загострили соціальне невдоволення. У країні почалися запеклі зіткнення між протестуючими і поліцією.

Минулого тижня парламент прийняв ряд нових заходів, в рамках яких були скорочені заробітні плати і пенсії, зменшені витрати на охорону здоров’я та оборону – на загальну суму 3,3 млрд євро.

У неділю кілька тисяч людей взяли участь в акції протесту в Афінах, хоча в цей раз кількість протестуючих була набагато менше, ніж минулого тижня, коли на вулиці вийшли десятки тисяч людей.

Міністри фінансів деяких країн єврозони сумніваються, що Греція готова слідувати жорстким заходам економії, і хотіли б запровадити дієві механізми контролю за виплатою боргів.

Багато хто сумнівається, що навіть з новим траншем кредиту Греція буде здатна зменшити держборг до прийнятного рівня, додає він. Можливо, доведеться шукати нові джерела фінансування.

Минулої середи міністри фінансів країн єврозони заявили про “значний прогрес” з боку Греції, проте зажадали представити чіткий графік виконання Афінами узгоджених заходів економії.

Для Греції нинішній кредитний транш вже другий за рахунком. Першого кредиту в 110 млрд євро, виділеного в 2010 році, виявилося недостатньо, щоб уникнути поглиблення кризи.

Джерело ВВС 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.