Новини економіки. 1 лютого. Будівництво нової газотранспортної системи через Чорне море (“Південний потік”) менш ефективне та вигідне, ніж модернізована українська труба.

Європа хоче допомогти Україні

Про це заявив європейський комісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер.

Коментуючи багаторічні наміри про створення тристороннього газотранспортного консорціуму (Україна — Росія — ЄС), єврокомісар підкреслив, що “дійсно б вітав, якби в довгостроковій перспективі були чіткі відносини між Україною та ЄС, Україною і Росією плюс тристоронній формат”.

Він пов’язав тристоронній формат з модернізацією української ГТС.

“Ми вважаємо, що в разі вкладення інвестицій існуюча газотранспортна система може бути поліпшена і модернізована. Ця модернізація була б більш успішною і затребуваною, ніж будівництво цілої нової системи через Чорне море”, — заявив він.

При цьому він особливо підкреслив, що тристоронній діалог з даного питання може бути здійснений лише на основі європейського законодавства, що регулює внутрішній енергетичний ринок ЄС.

Нагадаємо, у вівторок, 31 січня Оттінгер повідомив, що Єврокомісія готова бути третьою стороною у газових переговорах Києва та Москви, але для цього необхідна згода обох учасників.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.