Новини України. 11 лютого. Мені здається, що на Заході допустили серйозну помилку, вважаючи Віктора Януковича європейським політиком.

Янукович незвіданий

Про це заявив захисник екс-прем’єра, народний депутат Сергій Власенко («БЮТ-Батьківщина»).

«Природа цієї помилки зрозуміла. До того, що відбувалося в Україні в період з 2006 по 2010 рр.. можна ставитися по-різному, але це був період політичної волі. Опозиція могла вигравати вибори, протистояння не виходили за рамки існуючих демократичних правил. Виникла ілюзія незворотності змін. Тому після виборів-2010 Європа продовжувала по інерції дивитися на події в Україні як на нормальний конкурентний процес», – сказав він.

«Там чомусь не надали особливого значення навіть такій волаючій події, як скасування Конституції Конституційним судом. Останні півтора року президентства Януковича переконали всіх розсудливих зарубіжних політиків, що Віктор Федорович і європейські цінності – це дві різні всесвіти. Анна Герман говорила, що Янукович, як Африка, незвіданий. Не знаю, як там щодо незвіданість, але порівняння з Африкою зовсім точне. Янукович куди ближче до питомого князьками і безпринципних диктаторів з цього континенту, ніж до європейських політиків», – підкреслив захисник.

На його думку, Європа нарешті розглянула, «що таке Янукович». Підтвердження тому – нещодавня заява керівника делегації Євросоюзу в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейри про те, що європейські політики не готові спілкуватися з Віктором Януковичем доти, поки в Україні не будуть дотримуватися права людини, поки тут не з’явиться справедливе правосуддя, поки не зупиниться процес згортання свободи слова.

«Європейці подолали певний психологічний бар’єр, вперше вживши слово «санкції», якого вони довгий час старанно уникали. Про це давно думали, але зважилися сказати вголос тільки зараз. Те, що слово «санкція» з’явилося в резолюції ПАРЄ, неважливо в якому контексті, свідчить про те, що Європа дійсно «дозріває» до готовності перейти від слів до справи. Як мені здається, аналогічні процеси відбуваються і в США. Наше спілкування з американськими політиками вищого ешелону говорить про те, що у Вашингтоні теж присутня внутрішня готовність до можливого застосування санкцій», – підсумував Власенко.

Джерело НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.