Новини світу. 6 лютого. Європа може замерзнути, якщо Росія не збільшить туди поставки газу, вважають експерти.

Європа може замерзнути

Нагадаємо: газотрейдери Італії, яка знаходиться в самому кінці газової труби з РФ до Європи, заявили, що з лютого недоотримують 10-12% від необхідного обсягу. «Газпром» традиційно звинуватив Україну мовляв, незаконно беруть в 1,5-2 рази більше норми: замість 75 млн куб м на добу (якщо виходити з річного обсягу 27 млрд куб. м, на яких наполягає наш міністр енергетики Юрій Бойко. – авт.) – 115-150 млн куб. м. Але вчора заступник голови правління «Газпрому» Андрій Круглов визнав: недопоставки газу були.

«Росіяни лукавлять: за діючими договорами встановлений обсяг купівлі газу на квартал, а щодобова норма замовляється напередодні, і «Газпром» зобов’язаний її поставити, тим більше що Україна платить, тому претензії необгрунтовані. Наприклад, 2 лютого, в люті морози, Європа замовила 385 млрд кубів і Україна 160, всього 545. А «Газпром» зміг поставити лише 410 млрд. Ми своє взяли, поляки, німці взяли і так далі – теж, ось «крайньому» Італії і не вистачило», – говорить незалежний експерт Валентин Землянський.

За розрахунками Землянського, наших запасів газу для допомоги Європі вистачить максимум на пару тижнів, і якщо морози не відступлять, а «Газпром» не збільшить поставки, європейцям стане туго. Експерт каже, що дії НАК посилять наші позиції на переговорах з РФ за ціною і консорціуму з експлуатації ГТС: мовляв, допомогли у важку хвилину та ще допоможемо, і Європа зрозуміє важливість нашої ГТС і стане активніше брати участь в переговорах щодо консорціуму. Міністр ПЕК тіньового Кабміну Олександр Гудима упевнений: вдячності не буде, Україну в черговий раз кинуть на переговорах і ті й інші.

«У 2009 році, коли була «газова війна», Кабмін скоротив поставки газу промисловості, бюджетникам. Зараз і ми, і країни Європи використовуємо газ без міри. Якщо морози протримаються, погано буде всім», – говорить Гудима.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.