Новини медицини. 14 лютого. У світі існує величезна кількість сортів меду.

Мед радять їсти правильно

Всі вони розрізняються і за кольором, і за своїми смаковими показниками, і за своїми корисними властивостями. Все це залежить від того, де і з яких рослин збирався мед. Користь від меду велика, але якщо перестаратися з його вживанням, то можна і нашкодити здоров’ю.

Щоб отримати більше користі, ніж шкоди, потрібно дотримуватися декількох простих правил або краще запитати рекомендації дієтолога, відзначають фахівці “НоуХауМед”.

По-перше, надмірна кількість меду може негативно позначитися на стані нервової системи людини. Для дорослої людини нормою вважається 150 грам в день, для дітей варто цю дозу зменшити в три рази.

По-друге, мед можна розсмоктувати перед їжею хвилин за 15-20. Так, мед зі слиною швидше потрапляє в кров. Можна також мед розбавляти в прохолодній воді і пити дрібними ковточками. Ні в якому разі, не розбавляйте його гарячою водою, бо мед починає виробляти небезпечну речовину оксиметилфурфурол, який негативно впливає на нервову систему людини і здатний викликати злоякісну пухлину.
Після прийому меду бажано почистити зуби, тому що він посилює виникнення цукру.

По-третє, мед підвищує температуру. Тому його ні в якому разі не можна вживати при температурі понад 38 °С. Він тільки погіршить справу.

Слід також враховувати, що яким би мед не був корисним, його не слід вживати в деяких випадках. Якщо у вас алергія на медові продукти, якщо у вас якісь хвороби, які можуть бути посилені через мед. Серед таких захворювань можна відзначити гастрит, панкреатит, виразкову хворобу шлунка, лихоманку. В інших випадках слід спочатку проконсультуватися з вашим лікарем. Причому, бажано отримати консультацію ендокринолога, який підкаже, що краще саме вам і в яких кількостях вживати мед, якщо, звичайно, у вас немає заборонних захворювань ендокринної системи.

Мед також не слід давати дітям до 2 років, тому що в ньому можуть перебувати бактерії, які дитячий організм не зможе переробити. Після двох років організм вже здатний боротися з цими бактеріями, тому небезпеки ніякої не буде. Найкориснішим медом вважається свіжий мед у стільниках, але ним також не слід зловживати, тому що віск негативно впливає на роботу нирок. Якщо дотримуватися цих простих правил, то можна отримати максимальну користь від меду.

За матеріалами Медичний центр “НоуХауМед”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.