Новини здоров’я. 17 лютого. В Україні система охорони здоров’я є витратною, а результати її роботи незадовільними.

У 2011 р. населення України скоротилося до 45,63 млн осіб

Як наслідок, показники смертності дорослих осіб в Україні, особливо серед чоловіків, належать до найвищих у світі. Про це йдеться у Стратегії партнерства Світового банку з Україною (СПУ) на 2012-2016 рр..

Головні причини кризової ситуації зі смертністю в Україні Світовий банк бачить в неінфекційних хворобах і травмах: “серцево-судинні захворювання та інші неінфекційні хвороби є причиною приблизно 79% загальної кількості смертей, далі йдуть травми і отруєння, на які припадає 14% смертей (велика частина яких – це травми, пов’язані з алкоголем та дорожньо-транспортними пригодами), а інфекційні хвороби, материнська смертність і хвороби під час вагітності – 7% смертей “, – йдеться в стратегії.

Також в СПУ відзначено, що сектор охорони здоров’я характеризується дуже великим лікарняним сектором (третім в Європі за кількістю лікарень та лікарняних ліжок на душу населення), високою поширеністю неформальних платежів самих пацієнтів, застарілими клінічними протоколами та низькою якістю охорони здоров’я, а також практично відсутністю програм профілактики.

Варто відзначити, що за даними Державної служби статистки (Держстат) в 2011 р. населення України скоротилося до 45,63 млн осіб.

За матеріалами РБК-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.