Новини технологій. 2 лютого. Якщо буде доведено, що причиною припинення роботи низки офіційних сайтів була хакерська атака, винуватцям загрожує покарання за статтею 361 Кримінального кодексу: від штрафів до позбавлення волі.

За атаки на офіційні сайти шукають винних

Про це повідомив голова прес-служби МВС України Володимир Поліщук.

За його словами, наразі немає остаточної інформації про те, що причиною припинення роботи низки офіційних сайтів є хакерська атака.

“Це питання ще до кінця не вивчено. Зараз тривають наради і ці питання вивчаються”, – зазначив Поліщук.

Він також наголосив, що подібні справи може розслідувати як міліція, так і Служба безпеки України.

Поліщук повідомив, що у разі, якщо буде доведено, що припинення роботи сайтів пов’язане з хакерською атакою, винним загрожує відповідальність за статтею 361 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання від фінансових санкцій до позбавлення волі. Міра покарання встановлюється судом.

Нагадаємо, 361 статтею ККУ за несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації, передбачено штраф від шестиста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від 2 до 5 років, або позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого та з конфіскацією програмних та технічних засобів, за допомогою яких було вчинено несанкціоноване втручання, які є власністю винної особи.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони заподіяли значну шкоду, караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією програмних та технічних засобів, за допомогою яких було вчинено несанкціоноване втручання, які є власністю винної особи.

Нагадаємо, вже другу добу не працює сайт МВС України. Сьогодні близько 12:40 також припинив роботу сайт Національного банку України.

Учора приблизно з 18:50 офіційний сайт Партії регіонів був недоступний. Крім того, о 18:00 припинив роботу офіційний сайт Президента України. Ймовірною причиною зупинки роботи сайту можуть бути хакерські атаки. Вчора невідомі повідомили, що планують здійснити DOS-атаку на сайт глави держави. Повідомлення про це з’явилося на деяких інтернет-ресурсах. На деяких формах було розміщено інструкцію про те, як зламати сайт Президента.

Слід також нагадати, що 31 січня працівники Міністерства внутрішніх справ повідомли про вилучення 200 серверів сервісу зберігання інформації EX.UA у рамках кримінальної справи щодо порушення авторських і суміжних прав.

Учора, 1 лютого, прихильники файлообмінника провели акцію протесту під стінами МВС. Водночас в інтернеті почалися атаки на деякі інші сайти органів державної влади.

Представники EX.UA звернулися до інтернет-користувачів із проханням не чинити протиправних дій і припинити хакерські атаки.

Джерело УНН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.