Новини економіки. 29 лютого. Скорочення готівкових платежів та збільшення частки безготівкових розрахунків в перспективі може дати колосальну економію для держави – десятки мільярдів гривень на рік.

Експерти виступають за тотальний перехід на платіжні картки

Про це заявив генеральний директор внутрішньодержавної небанківської платіжної системи Олександр Тютюн.

“Вихід з готівкової зони дасть божевільну економію для країни. Зараз друк кожної двогривенної купюри обходиться державі в 70 коп, якщо врахувати витрати на її зберігання, інкасацію, то собівартість виходить вище 30% номіналу вартості самої купюри”, – зазначив Тютюн.

Даний приклад наочно демонструє, наскільки витратним для держави є оборот “паперових” грошей, підкреслив фінансист.

За його словами, стратегія переходу на безготівкові розрахунки є пріоритетною, і як показує практика європейських країн, саме ця стратегія дозволяє вирішити ряд найважливіших завдань для підвищення ефективності всієї фінансової системи.

“Якби настало чудо і рівень безготівкових розрахунків в Україні досяг європейського (80-90% від загального обсягу розрахунків), держава отримала б додатково 35-50 млрд гривень вільних грошей, які можна було б направити в реальну економіку і на соціальні програми”, – аргументував свою позицію генеральний директор внутрішньодержавної небанківської платіжної системи.

Він висловив упевненість в тому, що державі вигідно стимулювати скорочення витратного готівкового обігу.

“Поки що населення вважає за краще тримати заощадження в мішках, панчохах і платити готівкою. Необхідно взяти за основу стандарти європейських країн, і створити відповідні правові механізми, які підвищать рівень безготівкових розрахунків, забезпечивши належний рівень їх надійності в Україні”, – підкреслив Тютюн.

Як відомо, в 2011 році в Україні, за даними НБУ, обсяг безготівкових платежів становив 46 млрд гривень, але частка безготівкових платежів у загальному обсязі операцій з платіжними картами залишається невеликою – 8%.

Інші операції, яких було зроблено на 529,6 млрд гривень, припали на зняття готівки в банкоматах і касах банків.

Джерело Економічна правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.