Новини науки. 11 лютого. Спеціалісти з інституту планетології і астрофізики Гренобля і університету Каліфорнії в Ірвіні проаналізували дані, отримані європейським космічним апаратом Mars Express за два роки.

На Марсі знайшли океан

Дослідники вивчили верхній шар поверхні планети. Було встановлено, що грунт рівнин, розташованих в північних широтах, являє собою низькоплотний матеріал.

«Ми визначили, що це осадові відкладення, можливо, містять у великій кількості лід. Це доводить, що раніше на цій території знаходився океан», – заявив провідний дослідник Жеремі Мужин.

«По всій цій глибині ми спостерігали осадові породи і лід», – сказав Вледек Кофман.

Верхній шар грунту планети, який виявив радар, є донні відкладення стародавнього океану, роблять висновок астрономи. Такі породи зазвичай мають низьку щільність і складаються з дрібних гранул, які утворилися під впливом води (рідина підточує грунт, несучи окремі шматки).

Вважається, що в історії Червоної планети було як мінімум два океани. Перший – 4 млрд. років тому, коли переважав теплий клімат. Другий – 3 млрд. років тому, коли в результаті посилилася геотермальної активності підповерхневий лід розтанув, і утворилася вода по підземних каналах наповнила низинні ділянки планети, утворивши єдине океанічне простір.

Нові відомості дозволяють не тільки підтвердити сам факт наявності океану в минулому, а й визначити приблизне розташування і час, протягом якого він покривав поверхню Марса.

Нагадаємо, що 26 листопада минулого року новий марсохід NASA стартував до Червоної планети. Апарат MSL буде летіти до місця призначення 9 місяців. У серпні 2012 року він повинен буде опинитися в кратері Гейла.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.