Новини технологій. 24 лютого. Вчені розробили тканину, здатну виробляти електрику з тепла людського тіла.

Корі Хьювітт

Схожа на повсть тканина, створена в Університеті Уейк Форест, складається з крихітних нанотрубок, які можуть перетворити в електрику не тільки тепло від людського дотику, а й тепло, що йде від самих електроприладів.

Вчені припускають, що тканину можна буде використовувати для обмотки ізоляційних труб, під черепицею, або навіть у якості оббивки автомобільних сидінь.

«Якщо тканина виявиться досить ефективною, то теоретично можна буде заряджати iPad від тепла тіла, що було б добре для бігунів на довгі дистанції», – міркує студент Корі Хьювітт, що працює над винаходом.

За оцінками Центру нанотехнологій і молекулярних матеріалів, собівартість покриття таким матеріалом мобільного телефону складе всього $ 1. В даний момент університет веде переговори з інвесторами про випуск тканини для широкого споживача.

Концепція термоелектрики не нова, але вона не отримала широкого поширення через високу вартість. Такі продукти, як теллурід вісмуту, який іноді використовується в комп’ютерних кулерах, можуть коштувати $ 1000 за кілограм.

За матеріалами Руформатор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.