Новини здоров’я. 29 лютого. Фанам, які їдуть на Євро-2012 в Україну, необхідно терміново зробити щеплення від кору і краснухи.

Фанів Євро-2012 просять зробити щеплення

А тим, хто боїться підхопити в Україні туберкульоз, рекомендують уникати місць скупчення народу. Ці рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) розбурхали вчора інтернет.

«Ну все, тепер будь-який недовірливий буржуй-капіталіст, прочитавши таку пам’ятку, просто побоїться їхати до нас, ще і всіх своїх буде підбивати не їхати – «у них там заходиш в метро здоровим, а виходиш з туберкульозом, хворий на кір і краснуху», – написав один з коментаторів новини на інтернет-форумі.

В українському бюро ВООЗ розповіли, що текст пам’ятки більш коректний, від того, що пишуть в Мережі. Він погоджений з УЄФА та міністерствами охорони здоров’я Польщі та України. У ній зазначені основні ризики для обох країн і загальні поради по здоров’ю. Зокрема, фанів просять перевірити актуальність всіх звичайних щеплень. Особливу увагу, дійсно, просять звернути на щеплення від кору, поліомієліту та краснухи.

«У 2011 році в Європі було зареєстровано 31 000 випадків захворювання на кір. Якщо вам від 15 до 29 і ви не щеплені, то надзвичайно ризикуєте», – йдеться в тексті пам’ятки. Також в пам’ятці попереджають про ризики захворіти на сказ, туберкульоз, ботулізм, діареєю. Крім того, уболівальників просять уникати контакту з повіями, оскільки ті частіше інших є носіями хвороб, що передаються статевим шляхом. Їм нагадують, що в Україні та Польщі заборонено зберігання, вживання і розповсюдження легких наркотиків і за це можуть відразу ж кинути до в’язниці. Також в пам’ятці вказують на те, що Євро-2012 – повністю вільна від тютюну зона, курити заборонено на всіх стадіонах без винятків.

Досвід розповсюдження пам’ятки для вболівальників від імені ВООЗ – другий після Чемпіонату світу з футболу в 2010 році в ПАР. Причому до Євро-2012 вперше організована електронна розсилка інформлистів від УЄФА з посиланням на пам’ятку кожному вболівальнику (велика частина купувала квитки, попередньо пройшовши електронну реєстрацію).

При цьому в українському бюро ВООЗ вказують, що в Україні справді високе число хворих на туберкульоз, ВІЛ-позитивних людей та хворих на СНІД. Стрибок захворювань на кір також був, щоправда, медики визнають, що з’явилася у нас вона з Європи.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.