Новини світу. 21 лютого. В Ємені сьогодні почалося голосування на дострокових виборах президента країни.

В Ємені почалися вибори

Вперше вибори проходять без Алі Абдалли Салеха, який керував цією небагатою арабською державою на півдні Аравійського півострова протягом 33 років. У листопаді минулого року він підписав угоду про мирну передачу влади віце-президенту Абд Раббо Мансуру Хаді, підготовлену арабськими монархіями Перської затоки. Сусіди Ємену пішли на такий крок під впливом масових народних виступів проти режиму Салеха, що загрожували перерости в громадянську війну.

На думку спостерігачів за ходом виборів, активність виборців буде не дуже високою. Єменцям доведеться не обрати, а фактично затвердити нового президента – Абд Раббо Мансура Хаді, висунутого кандидатом на вищий пост правлячою партією і опозицією.

Правом голосу в Ємені володіють близько 12 млн чоловік, але в ряді районів країни – в південній провінція Абьян і північній Саада – вони не зможуть проголосувати фізично. На півдні господарює “Аль-Каїда”, на півночі – шиїтські повстанці.

Напередодні виборів бойовики “Аль-Каїди” здійснили ряд вилазок, зокрема, підірвали виборчу дільницю в Адені і вбили кількох військовослужбовців в Абьяне. Сьогодні вони теж загрожують терактами, але сили безпеки Ємену розраховують зірвати плани екстремістів.

Голосування сьогодні завершиться в 20:00 за місцевим часом /19:00 з київським/, після чого Центральна виборча комісія приступить до підрахунку голосів.

Джерело ИТАР-ТАСС 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.