Новини України. 6 лютого. В Україні очікується суттєве похолодання 7-8 лютого.

Гідрометцентр прогнозує зниження температури до — 30 градусів 11-13 лютого

Про це під час брифінгу повідомив директор Українського гідрометеорологічного центру МНС Микола Кульбіда.

“Зима триває. Аналогічний характер погоди утримуватиметься і надалі. Буде і похолодання і потепління. Так 7-8 лютого ми чекаємо посилення морозів. Найвідчутніше це буде у східних областях: до -23…-28ºС вночі та -14…-19 ºС вдень. У інших регіонах 7 лютого очікується зниження температури до -13…-8 ºС. 8 лютого до -18-23 ºС вдень і -10…-15 ºС вночі. У західних і південних областях буде тепліше”, – повідомив Микола Кульбіда.

При цьому, за його словами, 9-14 лютого холодна погода утримається, а 11-13 лютого у північних, західних та центральних областях можна чекати повторення низьких температур, які були 1-3 лютого. За прогнозами, у цих регіонах температура опуститься до рівня вночі -27-30 ºС, місцями навіть дещо нижче, і -15…-20 ºС вдень. У південних та східних регіонах температура буде вищою на 5-8 ºС.

15-16 лютого Гідрометцентр очікує послаблення морозів. Вночі температура підвищиться до -10…-18 ºС, вдень до -6…-12 ºС.

До 22-23 лютого суттєвого підвищення температури не буде. При цьому інтенсивних опадів також не прогнозується.

Крім того, Микола Кульбіда під час брифінгу наголосив, що у гірських регіонах України існує загроза сходження лавин.

“На високогір’ї Карпат на сьогодні кількість снігу доволі велика. Висота сніжного покриву, залежно від фізико-географічних умов рельєфу, сягає 1 метра і більше. Таким чином є всі умови для того, щоб говорити про лавинну небезпеку”, – сказав він.

Начальник Гідрометцентру особливо відзначив, що за таких умов не можна пересуватися у горах без супроводу фахівців.

Крім того, Микола Кульбіда повідомив, що мінімальна температура у більшості регіонів України протягом 1-3 лютого сягала -23..-29ºС. При цьому у східних, північних, частково центральних областях і навіть у Криму вона опускалася до -30…-36ºС.

Для України це не рекордні показники. За останній час найнижча температура була зафіксована у Луганську у 2006 році і сягала -42ºС. Тоді був найбільший період аномально низьких температур – сильні морози трималися протягом січня і лютого.

Цього року період похолодань був значно коротший. Уже 4-6 лютого температура повітря суттєво підвищилась на 10-17ºС. Потепління супроводжувалося достатньо сильними опадами, особливо у західних областях. Найбільша кількість опадів випадала у Житомирській, Хмельницькій, Вінницькій, Київській областях, а також у Криму. Місцями кількість опадів перевищувала місячну норму, інформує прес-служба МНС України.

Таким чином сніговий покрив у цих регіонах досяг 25-42 см. У південній частині країни опади були незначними, наразі сніговий покрив складає 10-12 см. В інших областях сніговий покрив коливається у межах 20-52 см, у Карпатах сягає 80-100 см.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.