Новини медицини. 25 лютого. Американські вчені знайшли гормон серед м’язових клітин, який сприяє зниженню ваги.

Гормон схуднення існує

Вчені стверджують, що цей гормон зможе допомогти в лікуванні захворювань таких, як діабет, онкологічні та інші захворювання. Коли людина займається фізичними вправами, її організм виділяє особливу речовину. Цю речовину назвали «ірісін» на честь богині Іриди. Гормон “ірісін” впливає на жирову тканину, а саме той білий жир, де зберігаються зайві калорії, викликають ожиріння.

Коли гормон “ірісін” збільшується в організмі, то він здатний перетворювати жирову тканину в бурий жир, який виділяє тепло і спалює калорії. Більше того, ця речовина допомагає підвищити толерантність до глюкози і ключові показники метаболізму. Однак ірісін не здатний зробити м’язи сильнішими, тому його штучне введення в організм не зможе замінити спортивний зал.

Вчені все частіше говорять про зв’язок між виникненням ожиріння і відсутністю фізичних навантажень з ризиком онкологічних захворювань. Фахівці сподіваються, що вивчення ірісіна допоможе в майбутньому створити ліки, які профілактично впливатимуть на ракові утворення. Також вони думають лікувати цукровий діабет, хворобу Паркінсона, інсулінорезистентність.

Ендокринологи кажуть, що білий і бурий жири – це різні речовини. В буром жирі містяться мітохондрії, здатні спалювати калорії. Якщо вченим все-таки вдасться створити такі ліки, які будуть перетворювати білий жир в бурий, то це можна буде назвати чарами, та й швидше за все цей процес буде мати безліч побічних ефектів, тому навряд чи буде успішним.

А ось учені Університету Копенгагена вивчили інший гормон – гастроінтестинальний. Вони прийшли до висновку, що він зможе допомогти пацієнтам скинути вагу.

Під час досліджень, в яких брало участь більше 6 тис. людей з цукровим діабетом і без нього, було встановлено, що за допомогою гастроінтестинальних гормонів, маса тіла цих людей зменшилася в середньому на 3-4 кг. Незважаючи на побічні ефекти (діарея, нудота, блювання) пацієнти залишилися задоволені результатом.

Фахівці продовжують роботу над вивченням даного гормону, щоб у майбутньому створити ефективний і легкий спосіб схуднути. Але при цьому вони як і раніше закликають вести здоровий спосіб життя, дотримуватися дієти.

За матеріалами Медичний центр НоуХауМед

ирисин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.