Новини світу. 15 лютого. У Киргизії розроблений проект урядової постанови, яка допоможе людям, що змінили стать, отримувати нові посвідчення особи.

геї, гомосексуалісти
Трансексуалам змінять документи

Прем’єр-міністр республіки Омурбек Бабанов направив цей проект підлеглим. Коли постанову може бути прийнято, не уточнюється.

Заміна паспорта для тих, хто змінив стать, як зазначає агентство, формально передбачається чинним в республіці законодавством. А саме – статтею закону “Про акти громадянського стану”, в якій йдеться про можливість зміни документів “для громадян, які страждають розладом статевої ідентифікації, при пред’явленні документа встановленої форми про зміну статі, виданого медичної організацією”.

Однак на практиці ця стаття не працює. Згаданий “документ встановленої форми про зміну статі” досі не розроблений. В Міністерстві охорони здоров’я республіки констатують, що люди, які змінили стать, але користуються при цьому старими паспортами, “стають жертвами нерозуміння і принизливого поводження з боку суспільства, правоохоронних органів, не можуть знайти роботу”.

В уряді зазначають, що постанова, яка регламентує процедури, пов’язані із заміною документів для трансексуалів, не спричинить за собою додаткових бюджетних витрат.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.