Новини України. 11 лютого. Українці продовжують вмирати від морозів.

Морози не під силу країни

Ганна Корінна пережила голод, другу світову війну, сталінські репресії та інші негаразди минулого століття. Але ця зима, з її рекордними морозами, стала завеликими випробуванням для 93-річної жінки.

4 лютого Корінна вийшла у свій двір в селі Орловець Черкаської області, послизнулась та впала. Через деякий час її чоловік, 83-річний Микола Демченко, шукаючи її, вийшов на двір, спираючи на стілець, без якого не міг пересуватися.

Намагаючись втягнути дружину до хати, він сам впав на землю. Коли пару побачили сусіди, Корінна вже замерзла на смерть. Демченко зараз лікується у місцевій лікарні.

Ця історія, розказана Олегом Ткаченком із МНС Черкаської області, лише одна із десятків подібних, які стаються в Україні останніми тижнями, коли температура опускається до -30 градусів.

В Європі негода та морози вже спричинили 400 смертей, з них більше сотні – в Україні. Критики звинувачують уряд у тому, що країна виявилась не готовою до великої кількості смертей, а Верховна Рада викликала для доповіді міністра надзвичайних ситуацій Віктора Балогу, який звітував про ситуацію 10 лютого.

Глава міністерства охорони здоров’я Олександр Аніщенко на брифінгу 8 лютого зменшив кількість загиблих від морозів із 135 чоловік до 112. За його словами, це уточнені дані, які зібрані після отримання результатів розтину всіх померлих.

“Кожен випадок перевіряється, в деяких із цих випадків раніше вважалося, що причиною смерті стало переохолодження, а потім виявилось, що основна причина смерті була інша”, – каже Аніщенко. Він додає, що часом це хронічні хвороби, які посилилися через морози, або ж серцева недостатність.

Чиновники також звинувачують алкоголь. Балога підрахував, що у 90% випадків смерті від морозів люди вживали алкоголь.

Тим не менше, експерти кажуть, що виною всьому загальна бідність населення, та неефективна система соціальної допомоги, коли держава не в змозі захистити найвразливіші верстви населення, такі як люди похилого віку, інваліди, бездомні.

Аніщенко звинувачує у всьому владу на місцях, та каже, що місцева влада не завжди має бажання виконувати накази згори.

Уряд встановив більше 3 тисяч наметів на всій території країни, де бездомні та інші можуть поїсти, випити гарячого чаю та взяти теплий одяг від Червоного хреста. Проте експерти кажуть, що цього замало.

“Немає навіть офіційних цифр того, скільки бездомних живе в Україні. Офіційна цифра- 15 тисяч, проте за даними громадських організацій та благодійних фондів, їх може бути до 800 тисяч чоловік”, – каже Павло Розенко, експерт із Центру Разумкова.

В лікарнях країни знаходиться 2500 людей із обмороженнями та переохолодженнями. В Києві, де бездомного населення близько 12 тисяч чоловік, лікарні заповнені безхатченками, адже уряд заборонив виписувати їх до потепління.

Прем’єр- міністр Микола Азаров заявив, що “дуже стурбований” ситуацією, додавши що міліція підбирає на вулицях бездомних та везе їх до палаток обігріву та лікарень.

В той же час, як переважна більшість людей помирає в регіонах країни, в Києві офіційно загиблими від морозів вважається 5 людей.

“Двоє людей були знайдені на вулиці. Один із них – п’яний чоловік, який замерз, впавши біля свого під’їзду. Інший випадок – бездомна жінка – інвалід, яку знайшли у трубі, де вона жила в Святошинскому районі”, – каже Віталій Пшеничний, який очолює МНС Києва.

В селах та маленьких містечках на смерть замерзають переважно люди, які живуть самі, немічні, а також ті, хто зловживає алкоголем. Вони замерзають або у своїх нетоплених хатах, або на подвір’ях.

Місцева влада каже, що мало що можуть зробити у таких випадках.

“Все що ми можемо зробити – це запропонувати прийти зігрітися до лікарні, де у нас пункт обігріву. Звісно, якщо хтось буде п’яний або десь впаде та замерзне, то тут вдіяти нічого не можна. Такі трагічні нещасні випадки можуть бути”, – каже Ігор Чекаленко, голова села Хацьки, що на Черкащині.

В той час як люди намагаються зігрітися, багато хто нехтує правилами безпеки, коли користується плитами, печами, електричними та газовими обігрівачами. Згідно з даними МНС, більше сотні людей загинули від пожеж, чадного диму з початку холодів наприкінці січня.

Трагічних випадків в Україні може стати більше, адже екстремальні погодні умови продовжаться до 15 лютого.

Джерело  kyivpost.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.