Новини економіки. 2 лютого. Україна може мати таку саму ціну на газ, як у Росії, якщо вступить до Митного союзу.

Росія ставить Україні ультиматум

Про це заявив голова комітету Держдуми РФ з енергетики Іван Грачов.

“В ідеалі ціна (на газ) для України могла б бути така сама, як у Росії, якщо Україна приєднується до Митного союзу“, – сказав Грачов.

Грачов також зазначив, що він є прихильником створення тристороннього консорціуму з управління українською газотранспортною системою (ГТС).

“Я завжди був прихильником, навіть коли в нашій країні це було не модно, вирішити цю проблему спільно з Європою, або з Німеччиною. Щоб проблема не політизувалася, а результат транспортування (газу) був завжди гарантований”, – сказав він.

“В разі створення двостороннього (України і РФ) консорціуму залишаються ризики, коли можливі зміни державної політики можуть призвести до повторення “газової кризи”, – додав Грачов.

Київ веде з Москвою тривалі переговори про зниження ціни на газ, однак поки вони не увінчалися успіхом. Росія в обмін на зниження ціни хоче отримати доступ до управління українською газотранспортною системою. Обидві сторони не виключають, що в результаті переговорів може бути створений консорціум з управління українською ГТС, однак формат такого консорціуму поки не визначений.

Москва запрошує Київ до Митного союзу. Однак Україна раніше заявляла, що не має наміру вступати до МС, пропонуючи натомість співробітництво у форматі “три плюс один”, що не влаштовує Росію. При цьому Україна до кінця 2011 року сподівалася парафувати з ЄС угоду про асоціацію, частиною якої є положення про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Але парафування документа було відкладено на пізніший термін.

В кінці січня 2012 президент України Віктор Янукович заявив, що можливість вступу України до Митного союзу (МС) буде залежати від результатів роботи цього об’єднання.

Рішення про створення Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану було прийнято в серпні 2006 року на неформальному саміті Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС).

Джерело РИА Новости 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.