Новини України. 16 лютого. Ще ніколи протестні настрої українців не були такими сильними, як після двох років «покращення життя».

Україна посідає 11-е місце серед найбільш економічно тривожних країн

Більше половини українців (55%) упевнені, що кількість протестів з економічних причин у 2012 році зросте. Всього 6% прогнозує їх зниження, 20% декларують незмінну протестну ситуацію в порівнянні з минулим роком, а 19% – вагалися з відповіддю.

Про це свідчать результати опитування в рамках проекту незалежної мережі дослідників громадської думки Геллап Інтернешнл (WIN-Gallup International) в 57 країнах світу. В Україні дослідження проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Станом на кінець 2011 року для України баланс протестних прогнозів становить +49% і вона посідає 11-е місце серед найбільш економічно тривожних країн.

Вперше Україна брала участь у міжнародному дослідженні Геллап Інтернешнл у 1993 році. За цей час показник балансу протестних прогнозів був нестабільним і коливався в дуже широких межах.

У 2011 році Україна досягла піку в балансі протестних прогнозів своїх громадян – +49%.

Як відзначають соціологи, за весь період баланс зі знаком мінус був лише в кінці 2004 року. Тоді тих, хто прогнозував зменшення протестів, було більше, ніж тих, хто прогнозував їх збільшення, баланс протестних прогнозів становив — 7%.

Глобальне опитування було проведено найбільшою світовою незалежною мережею дослідників громадської думки Геллап Інтернешнл у понад 57 країнах (було проведено 51 тис. інтерв’ю), які представляють переважну більшість населення світу.

У рамках проекту КМІС провів дослідження в Україні 22 листопада — 4 грудня 2011 року. Методом інтерв’ю опитано 1013 респондентів, що мешкають в усіх областях України, в АР Крим та м.Києві, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і без урахування ефекту дизайну) не перевищує 3,1%.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.