Новини України. 26 лютого. Андрій Портнов розповів про відсутність в Україні справедливого правосуддя і про новий Кримінально-процесуальному кодексі.

В україні немає справедливого правосуддя

В українській системі правосуддя всього 0,2% вироків, які виносяться  – виправдувальні. Новий Кримінально-процесуальний кодекс покликаний значно змінити цю статистику.

Про це в інтерв’ю ZN.UA розповів керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрій Портнов.

За його словами, положення нового Кримінально-процесуального кодексу викликали критику з боку правоохоронних органів, проте адміністрація президента відстояла нововведення.

«Люди в погонах» дуже боролися проти змагальності процесу, прав адвоката, нової системи збору доказів. Ще їх засмучувало, що вводиться жорстка процедура, що не дозволяє застосовувати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою», – розповів Портнов.

«Ми пройшли дуже складний і конфліктний шлях, але не пішли на компроміс з правоохоронними органами і зберегли свою жорстку позицію», – додав він.

За словами Портнова, в суперечці з правоохоронцями щодо необхідності нового КПК у нього завжди знаходився аргумент:

«В Україні всього 0,2% виправдувальних вироків. Це автоматично означає відсутність справедливого правосуддя».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.