Новини економіки. 22 лютого. Відео. Як би не закінчився конфлікт на рівні виробників і офіційних контролюючих установ, у виграші опинилися українські споживачі.

Україна сподівається, що 8 березня росіянки ласуватимуть українським сиром

Завдяки прискіпливій увазі до якості українських сирів виробники продукції змушені набагато уважніше ставитися до її споживчих характеристик.

До того ж, заборона Росії на завезення частини українських продуктів утворила надлишок на українському ринку. Відтак ціни на сири зменшилися, а їхня якість – зросла. Український споживач став переможцем у сирній війні ще до її завершення.

Офіційні особи в Києві запевняють, що до вирішення проблеми залишилося зробити всього тільки кілька кроків. Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк чекає на ревізорів з Росії та сподівається, що вже 8 березня чиновники двох країн подарують росіянкам можливість ласувати українськими сирами.

Однак у Росспоживчнагляді такого оптимізму не поділяють. Там запевнили, що за зволікання з подоланням конфлікту сьогодні відповідає саме українська сторона. Мовляв, російські ревізори сидять на валізах, але в Україну немає сенсу їхати без попереднього аналізу документів.

“Ми оприлюднили повний перелік документів, дали список вимог виробникам. Будь ласка, привозьте, ми подивимося. Якщо це нас задовольнить, то поїдемо дивитися все виробництво. Але ми поїдемо не просто так, а коли будемо знати, що це за підприємства. Може, ми взагалі не поїдемо, якщо нас не задовольнить документація”, – пояснив керівник Росспоживнагляду Росії Геннадій Онищенко.

Перелік необхідних паперів передано до Києва. Фахівці кажуть, що їх дуже багато, тому робота була копіткою. Українська сторона зрештою підготувала необхідні документи. Вони відправлені до Москви 22 лютого. Тепер залишилося дочекатися, чи задовільнять звіти з українських заводів російські контролюючі органи.

ВІДЕО

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.