Новини економіки. 2 лютого. Учасники Митного союзу ЄЕП готові заплатити країнам СОТ за вступ України до нього.

митний союз
Росія навіть заплатить Україні за вступ до Митного союзу

Члени митного союзу Єдиного економічного простору (ЄЕП) готові компенсувати можливі втрати Україною через її членство у СОТ, у разі її вступу в союз. Про це заявив урядовий уповноважений по співпраці з РФ, країнами СНД і ЄврАзЕС Валерій Мунтіян.

“У нас розрахований песимістичний сценарій, і якщо країни СОТ виставлять нам компенсації, країни митного союзу готові взяти на себе цей тягар і розподілити. Мова йде про компенсацію 1,9 млрд дол”, – заявив він.

Раніше голова комітету Держдуми РФ з енергетики Іван Грачов заявляв, що Україна може мати таку саму ціну на газ, як у Росії, якщо вступить до Митного союзу.

За його словами, членство в СОТ не може стати перешкодою для України у разі вступу в митний союз.

Він зазначив, що згідно з тими очікуваннями, які були закладені, якщо Україна буде учасником митного союзу, то для України це буде додатково плюс 1,5% зростання ВВП”, – додав він.

Нагадаємо, раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Україна і Росія також шукають форми співпраці в рамках Митного союзу. За його словами, це залежатиме від “багатьох складових”.

Джерело Зеркало недели 

Також рані голова Верховної Ради Володимир Литвин допустив, що через позицію ЄС у справі Ю. Тимошенко Україні може віддати перевагу «економічну вигоду» Митного союзу (МС) з Росією

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.