Новини світу. Свято Сурб Саркіса (Святого Саркіса), покровителя молодих і закоханих, відзначать у Вірменії в суботу, 4 лютого.

Національний герой вірмен

Святий Саркіс (285-337) – один з найулюбленіших святих вірменського народу, якого за хоробрість візантійський імператор Костянтин нагородив титулом князя і призначив полководцем  Каппадокії, яка межує з Вірменією. Під час гонінь на християн Святий Саркіс покинув імперію і знайшов притулок в християнській Вірменії. Коли перський цар Шапух зажадав від нього поклонятися вогню і приносити жертви, святий відмовився і зруйнував жертовник.

І першим приймає мученицький вінець його син Мартірос. Св. Саркіс був заточений у в’язницю, але, залишившись непохитним у своїй вірі, незабаром був обезголовлений. Після загибелі Св. Саркиса над тілом його виникає світіння. За християнським повір’ям, гинуть також і віддані Св. Саркісу чотирнадцять воїнів. Віруючі люди поховали тіла мучеників у місті Амії.

Просвітитель і засновник вірменського алфавіту Месроп Маштоц привіз мощі Саркиса до Вірменії, де потім була побудована церква в його честь.

«4 лютого святкується день Святого Саркіса, його сина Мартіроса і 14 хоробрих воїнів Саркіса, які загинули в ім’я християнської віри. Це свято носить загальнонародний характер, починаючи з Середніх століть. Його ім’я згадується в Діяннях святих», – сказав настоятель Вікаріальной церкви Святого Саркіса Араратской Патріаршої єпархії священик Тер Кроці Айрапетян.

Розпорядженням Католикоса всіх вірмен Гарегіна Другого свято Святого Полководця Саркіса проголошений Днем благословення молодих.

Цей день прийнято відзначати не тільки церковними обрядами. За традицією вірменська молодь відвідує церкви Св. Саркіса, що вважається заступником молодих, щоб отримати його благословення. Молоді моляться і просять Святого донести їх молитви до Всевишнього.

Джерело Кавказская политика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.