Новини світу. 23 лютого. Фахівці інституту океанографії Вудс Хол в штаті Массачусетс повідомили, що вони виявили сліди цезію-137 в Тихому океані на відстані 400 морських миль від АЕС “Фукусіма-1”.

Тихий океан
У Тихому океані знайшли перевищену норму цезію-137

Дані були озвучені на всесвітньому конгресі океанографів в США.

За словами дослідників, рівень цезію-137 в тисячу разів перевищував звичайні показники, але при цьому радіація ще не досягла рівнів, які можуть представляти загрозу.

Як вважає один з авторів доповіді професор Кен Бусслер, основна частина радіоактивного ізотопу потрапила в океан з водами річок, які у нього впадають, а не з атмосферними опадами.

Раніше стало відомо, що з метою запобігання поширенню радіоактивних речовин у Тихому океані ліквідатори аварії на АЕС “Фукусіма-1” мають намір покрити морське дно в районі станції 60-сантиметровим шаром цементу. У TEPCO вважають, що такий захід запобіжить поширення осілих на дні радіоактивних частинок мінімум на 50 років, передає МТРК “Мир”.

Роботи з цементування океанського дна почнуться в кінці лютого і триватимуть близько чотирьох місяців.

Цезій-137, накопичуючись в організмі, здатний викликати ураження м’язів і онкологічні захворювання, а період напіврозпаду даного ізотопу становить 30 років.

Джерело rosbalt.ru 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.