Новини світу. 2 лютого. Івана Телегуза визнали винним у замовленні вбивства своєї колишньої дівчини.

Івана Телегуза визнали винним у замовленні вбивства своєї колишньої дівчини

Заступитися за українця, засудженого до смертної кари в американському штаті Вірджинія, вимагають правозахисники, повідомляє Сегодня.

Уродженця Буковини Івана Телегуза визнали винним у замовленні вбивства своєї колишньої дівчини. Попри це, правозахисники, які розслідували справу, наполягають на невинності хлопця. Після завершення судового процесу один з виконавців злочину зізнався, що дав у суді неправдиві свідчення. Він звів наклеп на Телегуза, щоб зменшити термін власного покарання.

33-річний українець перебуває в американській в’язниці з 2006 року. Його утримують в одномісній камері смертників. Телегуз емігрував до США у віці 9 років по грін-карті, але американське громадянство не надбав.

Громадські активісти закликають українську владу надати засудженому громадянство вУкраїні і просити в США помилування для співвітчизника. Якщо це не відбудеться – в найближчих півроку українця можуть стратити.

При цьому правозахисник сказав: “У США дуже часто застосовують смертний вирок до громадян інших країн. Ймовірно, Телегуза позбавлять життя цього року. Тому дипломатична підтримка від української влади – єдине, що може його врятувати. Ми закликаємо уряд і омбудсмана звернутися до губернатора штату Вірджинія з проханням про помилування. Інакше життя Івана не врятувати”.

За своїм правовим статусом Телегуз, уродженець Буковини (місто Кам’янка Чернівецької області) є особою без громадянства. У 1989 році багатодітна сім’я Телегузів виїхала з УРСР у зв’язку з переслідуваннями за релігійні переконання.

Протягом 20 років після виїзду з Буковини ні Телегуз, ні інші члени його родини не вирішили питання про оформлення громадянства, а тому залишились у статусі осіб без громадянства.

На початку 2011 року Телегуз, як особа без громадянства, повторно звернувся до консульського відділу Посольства України в США з клопотанням про набуття громадянства нашої держави на підставі статті 8 Закону України “Про громадянство України” (за територіальним походженням).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.