Новини технологій. 22 лютого. Американська влада побоюються атак з боку хакерського руху Anonymous на об’єкти критичної інфраструктури країни (енергосистема, системи управління транспортом, водопроводи тощо).

Anonymous можуть вивести з ладу промислові об'єкти

Журналісти дізналися, що побоювання народилися в стінах Агентства національної безпеки США (АНБ). Генерал Кіт Александер, керівник відомства і за сумісництвом начальник Кібернетичного командування Збройних сил США, вважає, що у хакерів буде така можливість через рік або два.

Уряд США неодноразово звинувачувало Китай (і рідше Росію) в проведенні так званих державних хакерських атак, метою яких була крадіжка державної або промислової закритої інформації, або тестове виведення з ладу ІТ-систем потенційного противника на випадок масштабних дій. Зараз в АНБ визнають, що Китай і Росія не зацікавлені у виведенні з ладу чужих енергосистем шляхом хакерських атак, хоча і здатні розробити таку технологію в короткий час. Країни, у яких є мотиви для таких атак, зокрема Іран і Північна Корея, не мають необхідних для цього технологій.

Тим не менш, побоюється директор АНБ і командувач “кібервійська” США угрупувань на зразок Anonymous. Це викликає особливу тривогу, тому що подібні групи не мають чітких цілей і кордонів, їх діяльність не регулюється кимось одним і працюють вони за принципом “колективного розуму”.

За словами експертів, попередження глави секретного розвідувального відомства – це ще один сигнал як для уряду, так і для операторів критично важливих об’єктів, які часто перебувають у приватних руках.

Досі атаки Anonymous та інших подібних їм груп носили в основному компрометуючий характер, як це було з DDоS-атаками на сайти Visa, Mastercard або Ebay. Проте, підозрює генерал Александер, рано чи пізно Хактивісти перейдуть до більш активних і руйнівних дій.

Незалежні фахівці говорять, що точно судити про потужність Anonymous поки складно, зважаючи на розподіленість і непостійний склад учасників, однак тенденція очевидна. Так, минулого тижня Anonymous оголосили про операцію Operation Global Blackout, в рамках якої хакери мають намір 31 березня “відключити інтернет”.

Очевидно, що “заDDоSити” всі 600 млн сайтів в Мережі неможливо фізично, проте атакувати ключові DNS-сервери інтернету, а також ресурси, що відповідають за маршрутизацію, технічно можливо, і, швидше за все, саме це і спробують зробити хакери.

Представники західних компаній, що відносяться до так званої критично важливої інфраструктури – атомних електростанцій і, систем управління транспортним сполученням, операторів промислового обладнання, також зазначають, що за останній рік вони зіткнулися з безпрецедентним зростанням кількості атак на свої IT-ресурси.

Багато атак завершуються успішно, і хакери або крадуть бажані дані, або виводять цільові системи з ладу, що для деяких промислових об’єктів прирівнюється з надзвичайною ситуацією.

Джерело newsru.com 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.