Новини України. 7 лютого. Новий Кримінально-процесуальний кодекс покликаний захистити громадян України від знущань правоохоронців.

МВС, міліція
В міліції більше не битимуть затриманих

У ПР вважаю, що в тюрмах не будуть тепер сидіти невинні люди.

Народний депутат від Партія регіонів Вадим Колесніченко упевнений, що ухвалення нового Кримінально-процесуального кодексу (КПК) допоможе всім громадянам України.

«З прийняттям КПК все населення України може зітхнути спокійно. Тебе ніхто не буде бити в міліції. “Слоники” і “розтяжки” підуть», – запевнив він.

За його словами, міліції більше не потрібно буде вибивати докази.

«З’явиться захищеність. Людина не буде в тюрмі роками без доведеної провини. У відносинах суспільства і держави пройдуть позитивні зміни. Це (держава – ред.) не буде монстром, який катує і принижує», – пообіцяв політик.

Нагадаємо, в травні 2010 року помер студент Ігор Індило в київському відділенні міліції. За версією правоохоронців, молодий чоловік був доставлений до них п’яним, а помер через те, що в камері впав з лавки і вдарився головою.

Камери спостереження зафіксували, що трапилося з Ігорем Індило після допиту в Шевченківському відділенні міліції.

23 грудня 2011, Деснянський райсуд Києва амністував одного з двох міліціонерів, звинувачених у смерті студента Ігоря Індило.

Відповідне рішення ухвалив суддя Олексій Панасюк, який повторно розглядає справу. Амністію отримав інспектор-черговий Сергій Коваленко. Звинувачення базувалося на тому, що він не перевірив, на якій підставі був затриманий загиблий студент.

Адвокати сім’ї загиблого просили розслідувати, чому Коваленко, який в ту ніч наглядав за затриманими, не викликав Ігорю «швидку». Однак прокуратура не стала виносити звинувачення з цього приводу. Причиною для амністії стала наявність у Коваленко п’ятирічного сина.

Джерело Зеркало недели 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.