Новини світу. 4 лютого. Мітинги незгодних з підсумками виборів до Держдуми проходять 4 лютого у багатьох російських регіонах.

мітинг, страйк, росія
Росіяни збираються на мітинги по всій країні

Жителі Владивостока влаштували санкціоновану ходу центральною вулицею міста, а потім організували мітинг, не узгоджений з місцевою владою. За даними поліції, в сквері Сергія Лазо було близько ста чоловік, організатори називають іншу цифру – 250.

Учасники акції закликали скасувати підсумки виборів і провести повторні під жорстким контролем народних спостерігачів, прийняти новий закон про вибори, що скасовує збір підписів і інші бар’єри для нечисленних партій і рухів.

У центрі Хабаровська на санкціонований мітинг зібралися близько 300 осіб: представники опозиційних партій крайової піонерської організації, прихильники руху “Біла стрічка”, націоналісти і безпартійні городяни. Люди виступили за чесні вибори в 25-градусний мороз.

Пізніше в Хабаровську пройшла ще одна акція – несанкціонована, організатори якої – рух проти помаранчевих революцій. Її учасниками стали близько 15 осіб.

Влада російських міст схвалила десятки заявок на проведення в суботу, 4 лютого, мітингів “за” і “проти” підсумків минулих виборів до Держдуми, майбутніх президентських виборів, політичної ситуації в країні в цілому. Самі мітинги, походи і пікети організовані політичними партіями, міськими та обласними парламентами, громадськими рухами, козаками і письменниками, профспілками, ініціативними групами, блогерами та іншими активними членами суспільства.

Після грудневих виборів до Держдуми, за підсумками яких правляча партія “Єдина Росія” отримала більшість у нижній палаті, в багатьох російських містах пройшли мітинги, учасники яких заявляли про масові порушення і вимагали скасування підсумків голосування, призначення нових виборів і відставки глави ЦВК. У Москві опозиція провела багатотисячні мітинги на Болотяній площі та проспекті Сахарова. Влада запевнили, що всі повідомлення про порушення будуть ретельно перевірені.

В столиці Росії також опозиція організовує санкціоновану ходу від Калузької площі по Якиманці і мітинг на Болотяній площі. Прихильники чинної влади збираються на Поклонній горі.

Перед мітингом на Болотяній площі вже зібралися політичні активісти та відомі медійні персонажі. Дмитро Биков прийшов з плакатом “Не розгойдуйте човен – нашого щура нудить”. До ходи готується і активіст руху “Сині відерця” – Петро Шкуматов.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.